Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[najobj]
... OK, ampak ob dejstvu www.finance.si/35816...l%C5%BEena , da je celi svet zadolžen duplo od tega, kar ustvari,
kar ustvari v ENEM LETU. Torej je cel svet zadolzen za toliko, kar ustvari v dveh letih.

BDP je namrec racunan na leto.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2517503

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
Tut besedica "ustvari" je v bistvu zelo hecna v tem kontekstu :-)
najobj sporočil: 31.920
Zadnja sprememba: najobj 30.04.2015 10:14
[bc123a]
> [najobj]
> ... OK, ampak ob dejstvu www.finance.si/35816...l%C5%BEena , da je celi svet zadolžen duplo od tega, kar ustvari,
kar ustvari v ENEM LETU. Torej je cel svet zadolzen za toliko, kar ustvari v dveh letih.

BDP je namrec racunan na leto.
... čuj, jaz sem sicer navajen na kratke razlage, ker jih tudi sam zelo rad uporabljam, ampak tota tvoja pa je še za mene malo prekratka in sem malo prekratek, da bi jo razumel, jebiga ...

P.S.: zgoraj sem se s tistim "duplo" malo butasto izrazil, ker bi moral napisat, da je BDP od celega sveta samo na pol njegov, ker je polovica obremenjena z njegovim dolgom oziroma z njegovo obljubo, da bo polovico tega, kar vsako leto ustvari, proda in prikaže v svojem BDP, plačal enkrat v neznani prihodnosti ... khmm, kako pa je z obljubami, pa vsi dobro vemo, sploh če v Maastrichtu vsem že vnaprej poveš, da svojega dolga sploh ne boš zmanjševal, ampak da ga boš z javno-finančnim primanjkljajem v vrednosti najmanj 3 % BDP vsako leto celo povečeval ... evo, in če povem še malo drugače, če proba pridna polovica sveta vrniti svoj dolg, mora druga polovica kupovati samo od prve polovice in svojega sploh ne sme nič prodajat, ampak če hoče od prve polovice imet druga polovica s čem kupovati in ta čas tudi živeti, se mora za tisto cifro na novo zadolžiti in je potem celi svet spet na istem ... khmm, ali pa jaz tukaj nekaj ne razumem in celemu svetu za odplačilo svojega dolga v resnici sploh ni treba nič izvažat v neskončna prostranstva Vesolja, še manj pa razumem, komu in zakaj bi naj celi svet svoj dolg sploh vrnil, če pa toti www.youtube.com/watc...6vi528gseA stric in njegovi kameradi po celem svetu, ki so za dolg (= denar) pooblaščeni, tisti svoj denar (= dolg) ustvarijo iz lufta oziroma iz računalnika, če sem malo bolj natančen ...

Strani: 1