Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-187668 sporočil: 5.835
[TadejK]
Ko sem novembra tu v kolumni (www.finance.si/8812662/ ) ugotovil, da je Avstrija razočaranje, mi je bilo očitano, da sem tak spinster, da je to že kar retardirano (forum.finance.si/?m=...783&single ). Tri mesece pozneje, ko se že domala vsi strinjajo, da je panevropske recesije konec, je Fitch bolj zaskrbljen nad Avstrijo kot kdajkoli prej med to recesijo (če ima kdo naročniški dostop, si preberite celotno študijo: www.fitchratings.com..._id=862436 ).
Zdaj pa povejte, kaj je bolj realno oziroma verjetno:
1) Da sem tak spinster, da sem še Fitch pospinal, pa še v Hypu sem ustvaril dodatno večmilijardno luknjo (ki je btw tistim, ki berejo, znana že štiri mesece: www.wienerzeitung.at...ungen.html ), samo da bi izpadlo da imam prav?
2) Da sem pač gledal številke in dejstva, medtem ko je večina "gledala" tisto, kar "verjamejo" oziroma se jim "zdi"?
Menim, da nisi spinster.
Včeraj je NKBM objavila revidirane izkaze za konec leta 2014 in njen revizorsko potrjeni količnik kapitalske ustreznosti CET1 znaša 25,75%
To je odličen rezultat. Kmalu bo tudi politikom jasno, da so bili stresni testi ECB za slovenske sistemske banke ekstremno neobjektivno pesimistični in striženje obveznic nezakonito.
In spet, povejte, kaj je bolj realno oziroma verjetno:
1) Da sem tak spinster, da sem še revizorje pospinal, da so potrdili dvakrat višjo kapitalsko ustreznost od dejanske, samo da bi izpadlo da imam jaz prav in Masten narobe?
2) Da sem pač gledal številke in dejstva, medtem ko je Masten izpolnjeval tajno spinstersko misijo Banke Slovenije in se zanašal na to, da itak nihče ne gleda številk?
Pravilna je tvoja odločitev, da si gledal številke in dejstva.