Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.405
[Gustl]
> [sopranos]
>
> > Po moje imamo obsezen pekarniski balon :)
>
> Ja, jaz osebno dvomim, da se jim splača. Sploh pa mi je čudno, da se samo Albanci v ta posel spravljajo. In to tako množično.

Zadnji pekarniški pohod, vsaj po LJ, ni Albanski. Albanci so prej že prevzeli male pekarnice, predvsem izven centra, nekatere preuredili v pekarna/kebabdžinica.

Sedaj so na pohodu tuje verige: Mlinar, BackWerk,

...z boljšimi lokacijami in precej boljšo ponudbo...ampak jih je veliko, vojna za tržni delež...
Ja, Mlinarja je v Ljubljani kar veliko. Drugje še en.

Ampak tisto, kar sem zgoraj pisal, se dogaja po celi Sloveniji. En tak vseslovenski pekar s svojimi prodajalnami je bil Pekarna Pečjak, pa še ena ali dve lokalni pekarni z eno ali dvema enotama. Sedaj so se pa tem pridružile še pekarnice, ki so skoraj v vsaki malo večji vasi. Se mi zdi en tak sistematičen, usklajen pristop. Pa čeprav gre za samostojne pravne subjekte.

A si predstavljate, da recimo 50% Slovencev, ki živi v Avstriji danes začne furati samo en posel? Jaz si ne. Vsak bo nekaj drugega počel. Tukaj pa imajo dve dejavnosti in to je to. Če so imeli pred leti prodajalne sadja, so sedaj kar vsi začeli furati pekarne.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2503026

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.629
[sopranos]
Če so imeli pred leti prodajalne sadja, so sedaj kar vsi začeli furati pekarne.
Sadje so močno prevzeli supermarketi z nižjimi cenami. Pekovsko pecivo je bolj ad hoc produkt.

Strani: 1