Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Na evroskupini dosegli dogovor o Grčiji

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

vrac sporočil: 11.068
Zadnja sprememba: vrac 21.02.2015 10:09
[rosom]
> [vrac]
> >Kot poroča Reuters, pogajanja tečejo v različnih oblikah, tako da niso vsi štirje akterji za skupno mizo. Pri francoski tiskovni agenciji AFP so še bolj natančni, menda sedita Schäuble in Varufakis vsak v svoji sobi, šef evroskupine Dijsselbloem, šefinja MDS Lagardeova in zdaj še evropski komisar za finančne in gospodarske zadeve Moscovici pa se izmenjaje pogajajo z njima.
>
> :-)Verjetno se Shäuble tako zelo razburja, ko zagleda Verufakisa, da so ju morali ločiti. Tipa še kap lahko zadane...

Marsikoga še lahko zadane,ko gleda in posluša tega fakisa.
Zavisi od pozicije,ki jo imaaš. Za mene sta skupaj s Ciprasom heroja, ki se borita tudi za naše interese,samo ti še tega nisi opazil.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2501685

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[Glavni forum] Tema: (v živo) Grško-evrska tragedija zmešnjav
[#2501695] 21.02.15 10:54 · odgovor na: vrac (#2501685)
Odgovori   +    2
[vrac]
> [rosom]
> > [vrac]
> > >Kot poroča Reuters, pogajanja tečejo v različnih oblikah

Zavisi od pozicije,ki jo imaaš.

Brez dobitka ni igre, je napisal Vladimir Gligorov. Kaj je dobitek v igri: Grčija proti evrocone? Brez dobitka ni igre. Ker je struktura dobitka v igri neznana, jo lahko izpeljemo iz strategije igralca...Dominantna strategija za evrocono je nesodelovanje, če je temu tako je za Grčijo boljše, da sodeluje in tudi od evrocone pričakuje sodelovanje...Grčija je iracionalna, evrocona je racionalna. The result is the Nash equilibrium...

Odličen članek Vladimirja Gligorova »No payoff, no game«, ki se obvezno bere v povezavi z igro živcev v članku Paula Krugmana:«A Game of Chicken«

Gligorov na: wiiw.ac.at/greek-neg...-n-74.html
Krugman na:www.nytimes.com/2015....html?_r=3
anon-238577 sporočil: 14.015
[Glavni forum] Tema: (v živo) Grško-evrska tragedija zmešnjav
[#2501765] 21.02.15 15:41 · odgovor na: vrac (#2501685)
Odgovori   +    6
[vrac]
> [rosom]
Za mene sta skupaj s Ciprasom heroja, ki se borita tudi za naše interese,samo ti še tega nisi opazil.
Mi imamo danes lahko samo en Velik nacionalni interes: da nam Grki vrnejo vsa posojila in da tudi mi vrnemo vse naše dolgove!

Strani: 1