Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Konasnica sporočil: 1.741
Moja izkušnja iz časa prvih vlad v državi Sloveniji je drugačna! Kljub močnim političnim usmeritvam pri kadrovanju, so bili toliko pametni, da so za operativne strokovne naloge izbirali tudi nepolitične strokovnjake!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2499543

Strani: 1

alfa55 sporočil: 2.730
Zadnja sprememba: alfa55 12.02.2015 16:54
[Konasnica]
Moja izkušnja iz časa prvih vlad v državi Sloveniji je drugačna! Kljub močnim političnim usmeritvam pri kadrovanju, so bili toliko pametni, da so za operativne strokovne naloge izbirali tudi nepolitične strokovnjake!
Če bi pregledal rodovnike teh nepolitičnih strokovnjakov bi skoraj zanesljivo našel sorodniške povezave. Mogoče pa je to že druga ali tretja generacija nekdanjih soborcev ali družinskih prijateljev.

Kot hudo napako partijske kadrovske prakse sem omenjal prav nepotizem.

In da ne bo pomote. Tega si nisem izmslil jaz. Že pred 60 leti je nepotizem omenjal Milovan Djilas v svoji knjigi: Novi razred

Na prvi pogled je socializem ponujal idealno možnost vzpenjanja po birokratskih lestvicah vladajočega novega razreda vsem članom partije - tudi navadnim delavcem brez izobrazbe. A že po nekaj destletjih (v Rusiji) in enem samem destletju v Jugoslaviji je Djilas opazil izrojevanje tega sistema in negativno kadrovsko selekcijo. Pogosto prav zaradi nepotizma.

Kot v fevdalizmu ali sužnjelastništvu je vladajoča garnitura tudi v socializmu za svoje potomstvo poskrbela z odlično plačanimi pozicijami v medijih, bankah, gospodarstvu in politiki. V Severni Koreji je zdaj na vladi že tretja generacija (Kim Il Sung, Kim Jong Il...) na Kubi je zdaj na krmilu Fidelov brat, V Rusiji so še naprej na vseh odločilnih pozicijah nekdanji partijci in agenti tajne službe. Ali je pri nas kaj drugače?

Strani: 1