Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-116402 sporočil: 4.340
Zadnja sprememba: anon-116402 23.01.2015 08:41
[psm]
"Skrivnost v rekordno majhni številki pa je v 31-kilometrskem dosegu elektromotorja..."

Super!

No, jaz moram pa recimo odriniti z avtom v Bruselj,kar direktno, brez ustavljanja. Pač, se mudi, sendvič bom vmes popapal kar v avtu, med vožnjo.

Mi lahko avtor članka razodene, kolikšno porabo lahko pričakujem na poti LJ-Bruselj, da vem planirati, ali nazajgrede tankam na Jesenicah ali v Kranju?
Kolikor jaz razumem članek, je poraba v hibridnem načinu (torej rekuperacija energije pri zaviranju da, zunanje polnjenje baterije pa ne) 5.3 l/100km. Verjetno je ta ocena toliko realna, kot ocene pri navadnih avtih - če lepo voziš, morda prideš blizu, sicer pa ne.

PS: Bi pa res avtor lahko omenil, da je tistih 2.1 l/100km neka fantazijska številka, ki je pomembna zgolj zaradi davkov in fiktivnega zadovoljevanja nekih nerealističnih okoljskih ciljev.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2493623

Strani: 1

milos9 sporočil: 1.046
Pozdravljeni, vsa pojasnila so v članku, poraba 2,1 litra je dosežena v idealnih pogojih ob dosežene poln dosegu na elektriko, poraba le bencinskega stroja je 5,3 litra, ker pa elektrika pomaga motorju tudi po 31 km oziroma izpraznitvi baterije, je ta manjša, koliko pa proizvajalec ne navaja.

Strani: 1