Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.629
[kmetovalec]
> [Gustl]
> > [novica]
> > > [Gustl]
> > > > [kmetovalec]
> > > > Tako grmijo vegetarijanci, ki pa po produkciji toplogrednih plinov ne zaostajajo za živinorejo.
> > >
> > > Si šur? Kak dokaz za to?
> > >
> > > Pa ne želim karkoli zagovarjat, samo nekako se mi logika ne sestavi.
> >
> > jaz sicer nimam nonbenega dokaza, iz izkušenj - igral sem basket, fuzbal in rugby tako z vegetarijanci kot z vsejedi - pa lahko trdim, da je produkcija plinov (a so toplogredni al ne, tudi ne vem) pri vegetarijancih dosti večja kot pri mesojedih, pri veganih pa še večja kot pri vegetarijancih :)
> > novica
>
> Ta del je tudi po mojih izkušnjah nesporen :), ampak ni nek faktor pri izračunu produkcije toplogrednih plinov. Tam so poraba fosilnih goriv, gnojil, prdci živine...

Prdci so tam tam, moraš računati, da 10 vegetarijancev poje za eno kravo in tudi izloči podobno količino toplogrednih plinov (prdcev).

Cak, a ti to resno? Da so prdci vegetarijancev, torej ljudi, problem. Ker po cevapih pa disijo. Ajde, brez demagogije.
Kar se tiče porabe fosilnih goriv, gnojil.. so pa potrebni tudi za pridelavo vegetarijanske hrane. Tako, da tudi tu ni tako gromozanskih razlik, kot bi nas radi prepričali zagovorniki vegetarijanske prehrane.
Ne vem, jaz niaem zagovornik. Sem pa bral porocilo UN pa se kaj drugega, ki trdi nasprotno. Morda pa je bil vmes vege lobij...
Še zlasti, če gledamo prežvekovalce, ki lahko pretvarjajo voluminozno krmo (travo), ki je neprežvekovalci (tudi ljudje) zelo slabo ali sploh ne morejo izkoristiti, v zelo kakovostne beljakovine in malo manj kakovostne maščobe. Na svetu je ogromno travnikov in pašnikov (že v sloveniji preko 70% kmetijskih zemljišč), ki jih ni mogoče (ali samo z velikimi vlaganji in stroški) obdelati oziroma usposobiti za njivsko pridelavo hrane ter je možno njihovo izkoriščanje samo preko živinoreje.
Mozno torej. Pa ni. Ampak ti bolje ves od mene, s cim se futra vecina zivine, ki se danes porabi za hrano.

Sicer pa če se že gremo ekofašiste so z okoljskega vidika še veliko bolj problematični vidiki kot pa sama živinoreja. Recimo predelava in embalaža hrane, potem mesta in promet...
Ne, ni treba premikat tarce. Jaz sem se spotaknil izkljucno ob to, da naj bi vege hrana povzrocala enako kolicino toplogrednih plinov kot mesna.

Po mojem razumevanju je to precej tezko dokazat. Najbrz se tezje, kot to, da toplogrednu plini sploh niso tak problem, kot se jih prikazuje.