Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-255405 sporočil: 148
[bc123a]
> [Buljba]
> To mi je popolnoma jasno in niti ni tako problematicno, problem je da za denar ki ga dajem dobim zanic storitev.

Glej, ne razumes cisto. Za denar ki ga dajes v sloveniji ti, dobis storitev ti, in se npr. trije ostali (cesar ne zagovarjam, ravno nasprotno, proti temu protestiram, a slovenci tega nocejo razumeti).

V ZDA mora imeti zavarovanje vsak, ce ne ni storitve, a je tako?

V bistvu me iz firbca zanima, koliko recimo v ZDA doplacas za otroka (oz druzinski paket) v primerjavi s paketom ko si zavarovan samo sam?

Popolnoma razumem (in spet obsojam) dejstvo, da v sloveniji ni ne resnih zasebnih izvajalcev (samo male ambulante) in zavarovalnic, kjer bi se lahko zavaroval, namesto pri ZZZS.

V vecini pogledov se strinjava, jaz ti samo razlagam ZAKAJ dobis tako malo v sloveniji za relativno visok prispevek. Zato, ker veliko ljudi ne placuje nic.
V ZDA je zavarovanje precej odvisno od delodajalca kaj ti ponudi. Meni delodajalec pokriva celotno druzino v paketu in za to vidim koliko nameni. Otroci so del druzin in ce je en stars zavarovan je otrok tudi po njemu (enako kot pri nas). Seveda imas ogromno razlicnih shem zavarovanj in odvisno katero vzames je odvisno tvoje zavarovanje. Obicajno delodajalci ponudijo 2,3 ali 4 razlicne pakete in potem se odlocis katerega bos vzel. Razlikujejo se pa po tem kdo je izvajalec (npr ali si vezan na skupino bolnic) ali pa na na zavarovalnico ki pokriva vec razlicnih bolnic. Potem je tudi odvisno kaj zavarovanje pokrije.

Rizik je in to je problem v ameriki da nizji sloj prebivalstva ki nima white collar sluzbo ponavadni ni najbolje zavarovan ali pa sploh ne (kar Obama care odpravlja). Vedno ko gres v bolnico, ali k zdravniku dobis racun na dom da vidis koliko stane in kritje zavarovalnice. Koliko krije je odvisno od paketa, lahko se odlocis da doplacujes recimo 10% in potem placujes manj zavarovanja. Meni pokrije vse.

So pa bolnice vse private in storitev je nad vsakim nivojem kar sem jih kdaj videl. Oprema nova, prostori novi in opcije zdravljenja ki so precej siroke. Da ne govorim da si na vrsti v tednu ali dveh odvisno od strokovnjaka. Vse je online, kar pomeni da imas vpogled v vse rezultate pregledov in diagnose. Zdravnik si bo vedno vzel cas zate in bo stalno na voljo.

Tezava s primerjavami med slo in US/EU je kaksno storitev dobis ce si npr inzenir v podjetju z visoko izobrazbo in relativno dobro placo. Tu razlike ni mogoce primerjati. US je svetlobna leta naprej. Ce si siromak v US ali siromak v SLO, potem je siromak v SLO v prednosti. V splosnem pa si v US prevej na boljsem in je SLO system kot sem rekel precej Romunski od tu oz me spominja vcasih ze na Alan Forda.