Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Sevanja že leta ni, višja plača pa živi

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-227612 sporočil: 18
[Glavni forum] Tema: Sevanja že leta ni, višja plača pa živi
[#2485427] 19.12.14 12:42 · odgovor na: moon (#2485280)
Odgovori   +    4
Nisem prejemnik dodatka za ionizirajoče sevanje. Moram nositi dozimeter a mi dodatek ne pripada. Vzdržujem aparate ki se uporabljajo v medicini. Pri tem so aparati, ki jih vzdržujem v različnih stanjih. Delujoči, pokvarjeni. Pokvarjenih včasih ni mogoče dezinfecirati in moram poseg opraviti brez dezinfekcije. Okvarjen rtg aparat, je lahko v takem stanju, da predstavlja nevarnost za onkolico.

Kot poznam. So za vse naprave in delovna mesta, napravljene ocene tveganja. Ki so po mojem mnenju, napravljena strokovno. Res pa je da se dodatki podeljujejo po domače. Skoraj siguren sem da ocena tveganja, če je sploh bila opravljena za fotokopirni stroj ali monitor, opisuje kakeršnokoli nevarnost ionizirajočega sevanja.

Dodatki za nevarno delo mi ne pripadajo ker je iz mojega opisa del razvidno, da nobenega od nevarnih del, ne opravljam več kot 50% delovnega časa. Skupaj se sicer nabere, ampak zakon je zakon.

Na Karibe ne morem, ker moj delodajalec, mogoče tudi jaz sam, premalo ceni moje delo.

p.s. Enkrat, sem videl oceno tveganja , ki je za težke pogoje dela, opisovala hojo po ravnem.