Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-104967 sporočil: 1.542
[dronyx]
Kaj se zdaj jokate!? Pošteno bi prikazovali prihodke in obračunali davek pa država niti pomislila ne bi, da so potrebne davčne blagajne. Davčne blagajne pa ne rešijo sive cone plačil po sistemu "keš na roko". Če bi imel jaz besedo pri odločanju bi enostavno ukinil plačevanje z gotovino, ampak samo prek plačilni kartic. Tam pa potem ni šanse, da se izognete nadzoru nad denarnim tokom.
No, evo, jaz sem na čisto drugem bregu. Jaz bi nasprotno uvedel kompletno vse kot poslovanje z gotovino, razen za one, ki se jim ne ljubi denarja štet.

Potem bi seveda uvedel izplačila bruto plač v gotovini in neke vrste saldakontno računovodstvo za vse obveznosti in prispevke. Tako bi na svojem eračunu pri dursu ali katerikoli že državni ustanovi, saj jih je dovolj, bi se že ena našla, imel spisek obveznosti , tako imensko vse penzioniste, ki so od tvojega plačila odvisni, vse zdravstvene , socialne, izobraževalne, itd.. organizacije z imenom , naslovom in zneskom, ki naj ga plačaš.
Seveda bi imel tudi naslov svojega pokojninskega in zdravstvenega računa, pa še kakega drugega varnostnega računa, ki bi ga pač po svoji ideji polnil (da ne rečem , tudi praznil, ampak to je zdajle že preveč navreč)

Naprej , saj je preveč tega, da bi zdajle tu razpredal, bi se pač ponudile še razne možnosti, ki jih pač po izbiri plačaš, od sindikatov do kakih drugih nujnih storitev.

Dolgi zimski večeri se bližajo, pa je treba začet čimprej s kakimi fantazijskimi zgodbami za pripovedovanje in poslušanje ob prasketanju ognja na domačem ognjišču.