Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

dronyx sporočil: 4.602
Zadnja sprememba: dronyx 09.12.2014 12:39
Kaj se zdaj jokate!? Pošteno bi prikazovali prihodke in obračunali davek pa država niti pomislila ne bi, da so potrebne davčne blagajne. Davčne blagajne pa ne rešijo sive cone plačil po sistemu "keš na roko". Če bi imel jaz besedo pri odločanju bi enostavno ukinil plačevanje z gotovino, ampak samo prek plačilni kartic. Tam pa potem ni šanse, da se izognete nadzoru nad denarnim tokom.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2481469

Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.825
[dronyx]
Kaj se zdaj jokate!? Pošteno bi prikazovali prihodke in obračunali davek pa država niti pomislila ne bi, da so potrebne davčne blagajne. Davčne blagajne pa ne rešijo sive cone plačil po sistemu "keš na roko". Če bi imel jaz besedo pri odločanju bi enostavno ukinil plačevanje z gotovino, ampak samo prek plačilni kartic. Tam pa potem ni šanse, da se izognete nadzoru nad denarnim tokom.
Ti pa si šaljivec.

Če se ukine gotovina, se takoj rodi alternativno plačino sredstvo, nad katerim država nima oblasti.

Itak take valute že obstajajo
anon-49383 sporočil: 3.465
[dronyx]
Davčne blagajne pa ne rešijo sive cone plačil po sistemu "keš na roko".
To bridko razočaranje je okusil tudi Dejan Židan.
crt sporočil: 27.197
[dronyx]
Kaj se zdaj jokate!? Pošteno bi prikazovali prihodke in obračunali davek pa država niti pomislila ne bi, da so potrebne davčne blagajne.
:))

kaj se zdaj jokate, ce se ne bi zaposlili v javnem sektorju, zdaj ne bi bilo treba tam nizat plac...
anon-104967 sporočil: 1.542
[dronyx]
Kaj se zdaj jokate!? Pošteno bi prikazovali prihodke in obračunali davek pa država niti pomislila ne bi, da so potrebne davčne blagajne. Davčne blagajne pa ne rešijo sive cone plačil po sistemu "keš na roko". Če bi imel jaz besedo pri odločanju bi enostavno ukinil plačevanje z gotovino, ampak samo prek plačilni kartic. Tam pa potem ni šanse, da se izognete nadzoru nad denarnim tokom.
No, evo, jaz sem na čisto drugem bregu. Jaz bi nasprotno uvedel kompletno vse kot poslovanje z gotovino, razen za one, ki se jim ne ljubi denarja štet.

Potem bi seveda uvedel izplačila bruto plač v gotovini in neke vrste saldakontno računovodstvo za vse obveznosti in prispevke. Tako bi na svojem eračunu pri dursu ali katerikoli že državni ustanovi, saj jih je dovolj, bi se že ena našla, imel spisek obveznosti , tako imensko vse penzioniste, ki so od tvojega plačila odvisni, vse zdravstvene , socialne, izobraževalne, itd.. organizacije z imenom , naslovom in zneskom, ki naj ga plačaš.
Seveda bi imel tudi naslov svojega pokojninskega in zdravstvenega računa, pa še kakega drugega varnostnega računa, ki bi ga pač po svoji ideji polnil (da ne rečem , tudi praznil, ampak to je zdajle že preveč navreč)

Naprej , saj je preveč tega, da bi zdajle tu razpredal, bi se pač ponudile še razne možnosti, ki jih pač po izbiri plačaš, od sindikatov do kakih drugih nujnih storitev.

Dolgi zimski večeri se bližajo, pa je treba začet čimprej s kakimi fantazijskimi zgodbami za pripovedovanje in poslušanje ob prasketanju ognja na domačem ognjišču.
anon-24983 sporočil: 7.885
[dronyx]
Kaj se zdaj jokate!? Pošteno bi prikazovali prihodke in obračunali davek pa država niti pomislila ne bi, da so potrebne davčne blagajne. Davčne blagajne pa ne rešijo sive cone plačil po sistemu "keš na roko". Če bi imel jaz besedo pri odločanju bi enostavno ukinil plačevanje z gotovino, ampak samo prek plačilni kartic. Tam pa potem ni šanse, da se izognete nadzoru nad denarnim tokom.
Mah te davčne blagajne so v glavem zaradi tega ker so inšpektorji leni. Se da vse brez davčnih blagajn. Ja one lenobe pa davčne blagajne vseeno ne bodo v celoti rešile.

Debilno je že to, da bilanc v glavnem niti ne gledajo. Pa rabiš za eno kako dobro minuto, pa že lahko najdeš goljufa.

Recimo se spomnim elektroinštalaterja, ki je vgradil tam za preko 2 milijona takrat še tolarjev materiala, računov pa izdanih samo za 100 jurjev več. Pa ga nihče ni gledal. Razen tega je imel izgubo, niti prispevkov ni imel plačanih, pa z novim avtomobilom se je prevažal...

Pa recimo frizerke, ki je imela 1 zaposleno, pa je vedno iz svojega računa nakazala denar za plačo. He, he pa je tudi nihče ni preverjal, verjetno tako dobra duša, da ni imela dela, pa zaposleno, pa ji denar dajala kaj vem od kje, recimo od svojih prihrankov.

No mogoče so jo pustili pri miru, ker so se one tudi pri nji na črno frizirale...

Tako da problem je v tem, ne pa da nekaj lovijo z nekimi davčnimi blagajnami.
Je pa še vprašanje, če so dovolj visoke kazni, da se sploh splača tako preverjanje, da bi recimo malo preveril premoženje in prihodke...

Strani: 1