Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Maribor na 'kantu'?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.957
[Glavni forum] Tema: Maribor 'na kantu'
[#2481064] 07.12.14 20:04 · odgovor na: anon-204390 (#2481019)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 07.12.2014 20:08
[vickibedi]
> [najobj]
> > [0329Softb]
> > > [Primi1106]
> > > Kriva je pa verjetno Ljubljana!
>
> > Kriv je Maister.
>
> ... ja, in brez Maistra in Titeja bi žabari z okolico živeli srečni do konca svojih dni ... khmm, ker res ne vem, kaj bi brez obeh od Slovenije sploh ostalo ...
Jebo te Tito, brez njega bi bili po Churchillovi doktrini fifty-fifty v boljši polovici Evrope.
... čuj, pusti ti zdaj jebačino, pa mi rajši povej, koji kurac so se takrat sploh tepli med sabo, če je bilo po Churchillovi fifty-fifty doktrini itak takoj vse jasno ... khmm, oziroma mi povej en sam razlog, zakaj bi kdo Kraljevini Italiji odvzel del njenega ozemlja in ga pripojil Kraljevini Jugoslaviji, če bi pri nas vsi samo gledali in čakali in če jugoslovanski partizani tega ozemlja ne bi - ja, prav si prebral - z vojaško silo okupirali in ga na mirovnih pogajanjih po vojni tudi zadržali ...

P.S.: danes so gospodarji Evrope dosti bolj pametni, ker so z EU po mirni poti dosegli čisto vse, kar jim takrat ni ratalo, ker je Hitler soliral ... OK, pa z Židi je Hitler takrat tudi malo pretiraval, da je potem še Američane razpizdil in se je še bolj zajebal ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2481064

Strani: 1

Micare sporočil: 1.582
[Glavni forum] Tema: Maribor 'na kantu'
[#2481069] 07.12.14 20:26 · odgovor na: najobj (#2481064)
Odgovori   +    0
Tito in Churchill sta menda vlekla mejo na Primorskem v Bariju leta 1944. Tako, da so Britanci verjetno na podlagi tega dali ultimat za umik iz Trsta. Mamo pa je imel slovenko. Briga velike za male narode - ljudi. Narod pa si bo sobo pleskal sam?

Mene zanima ali niso javna podjetja nekaj takega, kot javni zavodi, ki ne smejo ustvarjati profita? Zdaj so zgleda lekarne, komunalna podjetja in vodovodarji molzni stroji za denar, ki molzejo - prizadenejo najbolj občutljive (Z nizkimi dohodki, samohranilce ali enohranilce, invalide, brezposelne, upokojence - penzioni so se, po moji oceni, v dvajsetih letih znižali za vsaj 30 %. Gledano na povprečni penzion in ceno doma upokojencev.) sloje prebivalstva, ki drugače sploh ne pridejo v poštev, da jih opalijo z dohodnino na že tako mizerno plačo, če jo sploh imajo.
anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: Maribor 'na kantu'
[#2481213] 08.12.14 13:41 · odgovor na: najobj (#2481064)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > > [0329Softb]
> > > > [Primi1106]
> > > > Kriva je pa verjetno Ljubljana!
> >
> > > Kriv je Maister.
> >
> > ... ja, in brez Maistra in Titeja bi žabari z okolico živeli srečni do konca svojih dni ... khmm, ker res ne vem, kaj bi brez obeh od Slovenije sploh ostalo ...

> Jebo te Tito, brez njega bi bili po Churchillovi doktrini fifty-fifty v boljši polovici Evrope.

... čuj, pusti ti zdaj jebačino, pa mi rajši povej, koji kurac so se takrat sploh tepli med sabo, če je bilo po Churchillovi fifty-fifty doktrini itak takoj vse jasno ... khmm, oziroma mi povej en sam razlog, zakaj bi kdo Kraljevini Italiji odvzel del njenega ozemlja in ga pripojil Kraljevini Jugoslaviji, če bi pri nas vsi samo gledali in čakali in če jugoslovanski partizani tega ozemlja ne bi - ja, prav si prebral - z vojaško silo okupirali in ga na mirovnih pogajanjih po vojni tudi zadržali ...
...in del vrnili nazaj Italiji. Pa izpušili referendum za Koroško v Avstriji, tobože zaradi močne sovražne propagande in pritiskov nad ubogimi Slovenci v Avtsriji, ki so se le odločili, da ostanejo raje v napol naci-kvizlinški Avstriji, kot pa da se priključijo zvezdi svobode in prosperitete materi Sloveniji v Jugoslaviji... Zvit šahist je bil tale naš Joža - malo povuci, malo potegni. ( Ob tem sem se spomnil tistega prastarega vica o tem kako je nastal Igmanski marš :) A je pridobil nekaj ozemlja Sloviniji ? Najbrž da je. A bi ga lahko še več ? Najbrž tudi. Pa ozemlje samo po sebi tudi ne pomeni kaj dosti.

Zdaj pa "čuj", imam za tebe nagradno pitanje: Ali ti je kdaj prišlo na misel, da pa bi bilo za nas sedaj bolje, če bi se takrat Jožetu za njegovo pomoč zahvalili in se priključili eni C ali D coni in bi, najbrž v neki združbi skupaj s Hrvati, izglasovali neko zahodnemu svetu pridruženo kvazi samostojno tvorbo, ki bi sedaj bila itak del EU, mimo vseh bakanalij, ki so sledile v desetletjih po vojni do zdaj ?
P.S.: danes so gospodarji Evrope dosti bolj pametni, ker so z EU po mirni poti dosegli čisto vse, kar jim takrat ni ratalo, ker je Hitler soliral ... OK, pa z Židi je Hitler takrat tudi malo pretiraval, da je potem še Američane razpizdil in se je še bolj zajebal ...
Ja, hudič je, kot vedno, v detajlih, še stari okoreli naciji so potem, ko so jih pripeljali pred roko pravice, ugotavljali to isto.

Strani: 1