Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Maribor na 'kantu'?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.961
[Glavni forum] Tema: Maribor 'na kantu'
[#2481053] 07.12.14 18:59 · odgovor na: shevchenko (#2481011)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
> P.S.: kar je Maister za Štajersko, je Tito za Primorsko, blesavi žabari pa seveda verjemejo, da sta jim Slovenijo v sedanjih mejah Bavčar in Janša prinesla, ker bi bila Slovenija leta 1991 brez Maistra in Titeja točno takšna, kot je bila, če že ne bi bila glih do Tokija ... aja, in seveda te moram pohvalit, da si vstal ob treh zjutraj in se na toti forumu prijavil samo zato, da sem ti zdaj jaz lahko povedal, da si s svojim vprašanjem duplo sfalil, ker namreč oni Valuk z mojim postom nima nič ...
ma folk danes nima najmanjsega pojma, kako je bilo med italijansko okupacijo na primorskem. tisti, ki vsaj priblizno vemo, kako je zadeva izgledala, nimamo prav nobenih iluzij, kaksne namene ima evropa v resnici z nami.

vcasih v soli nisi smel pisniti slovensko, danes je pac tako, da se cedalje vec ucimo tujih jezikov, kar nam to v zivljenju kao koristi. ok, to je seveda res, a zakaj se moram jaz z italijanom (tudi mladim) pogovarjati italijansko (jasno, vedno obstajajo izjeme)? zadnjic poberem stoparja, oce italijan, mati slovenka. ja, saj je nekaj poskusal v slovenscini, ampak je hitro obupal in potem sva naprej komunicirala v italijanscini, ki jo jaz za silo znam kljub temu da nimam niti slucajno nobenega italijana za sorodnika.

ce bi bila vsaj eu intelektualno postena in rekla, jebat ga, naj bo anglescina uradni jezik in naj se ga lepo nauci cela evropa pa mirna bosna, ampak ne, uradni jeziki so kao vsi, posledicno imas milijon prevajalcev (duh!) za vse mozne jezike, mi se kao kurcimo, da nasa slovenscina nekaj velja. ja kaj ti velja v bruslju, mene zanima, kaj mi pomaga na ulici. tam je pa druga pesem...
... eh, butasta raja bi kot razvajena deca od vsake stvari rada pobrala samo dobro, slabo pa bi pustila drugim ...