Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

spiderman sporočil: 1.741
[Plavi]
Če ti tukaj vidiš ok izračun potem ti pa res ni pomoči.
Večino tukaj zanima koliko stane na leto clio, golf ali passat pri isto prevoženih km, ker toliko kolikor jih delamo jih delamo s Cliom ali Passatom.
Poglej, prijatelj.
Na portalu imenovanem "Finance" se učinki raznih odločitev pač ocenjujejo skozi finančni vidik "transakcije/nakupa/posla".
Ob tej predpostavki je edino možno upoštevati tudi "finančno racionalne" odločitve ljudi.
In v tem izračunu je upoštevano točno to, torej:
-avto je prevozno sredstvo,
-za 5 kkm na leto (npr. razvoz mularije) si "finančno racionalen" človek kupi Cliota za 11 k€ in ne Passata za 40 k€. Ja?

Če, po tvoje (mogoče imaš celo prav?), večino tukaj zanima koliko jih različni avtomobili stanejo ob enaki letni kilometrini, pa imamo opraviti z izrazito "čustveno komponento" izbire avtomobila.
Ta pa običajno temelji na:
-kaj ima sosed,
-kako drag avto si še lahko privoščimo, da nam bo ostalo še kaj za v lonec dat',
-če otrok naslednje leto ne pošljemo na noben jezikovni tečaj/smučanje, si lahko privoščimo metalik barvo - mogoče celo biserno ;-)

Opaziš razliko? Finance in čustva ne gredo skupaj.
Če ti (in kakor praviš večina) izbirate avto izključno na čustvenih predpostavkah, potem mi je jasno, da je zate zgornji članek slab.
Ampak, zakaj potem bereš take članke v časopisu z imenom "Finance."
Imaš murje drugih internetnih in tiskanih edicij na to temo... ...v vseh jezikih.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2477536

Strani: 1

anon-166099 sporočil: 1.195
Pa dajva takole, morda boš razueml. Če se vozim sam ne potrebujem Passata. In bi mi bil Clio dovolj, je res? In s Cliom se prav tako lahko prevažam iz točke A-B in naredim 120.000 km v 4ih letih, oprosti za to res ne potrebujem Passata.
Zdaj mi pa ti prosim povej iz finančnega vidika, zakaj bi si kupil Passata namesto Clia, če se vozim sam in delam 120.000 km? Pa ni treba takoj odgovorit, raje trikrat premisli, brez čustev :)

Strani: 1