Zasebnost
1 ura
Streljali na slovaškega premiera Roberta Fica 3
2 uri
Inflacija v ZDA aprila 3,4-odstotna
2 uri
Česa se lahko naučimo od naj upravljavcev? (PRO)
2 uri
Za mlade vinoljube: Melodija vina
2 uri
Lastnik farmacevta Novo Nordisk kupil avstrijsko medicinsko podjetje Single Use Support
3 ure
To so novi davki, ki jih lahko pričakujete zaradi javne gradnje stanovanj 3
3 ure
Podjetja severne Primorske blestijo. Zakaj?
3 ure
Komisar Gentiloni: Kratkoročne evrske nominalne obrestne mere naj bi se do konca leta znižale
3 ure
Država znova neuspešna pri prodaji vile v Mariboru. Bo končno znižala ceno?
3 ure
Zasavska podjetja v nizkem startu čakajo na razpis
4 ure
Slovenski BDP bo letos zrasel za 2,3 odstotka, v Nemčiji stagnacija 5
4 ure
Sklad BlackPeak namerava v slovenska podjetja vložiti še 30 milijonov evrov
4 ure
Mesečni upad slovenske industrijske proizvodnje marca največji v EU 1
5 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
5 ur
Marca so se vrednosti opravljenih gradbenih del znižale 1
5 ur
Philipp Vorndran: inflacija bo ostala zaradi strukturnih sprememb
6 ur
Večina upravnih enot stavka do preklica, a dokumente in druge storitve vam morajo vseeno zagotoviti - objavljamo seznam 2
6 ur
Sij uradno: Sij išče poti za financiranje širitve, ruski lastnik pa ne prodaja družbe 2
6 ur
Slovenski BDP je v prvem četrtletju medletno zrasel za 1,8 odstotka, četrtletno je stagniral
7 ur
Advance Capital v prvi prevzem: kupil je največjega proizvajalca solarnih panelov v jugovzhodni Evropi

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Bo deflacija iz Slovenije naredila zmagovalko?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Bo deflacija iz Slovenije naredila zmagovalko?
[#2477520] 27.11.14 12:39 · odgovor na: pobalin (#2477506)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> [bc123a]
> Amazon UK ti DDV (po slovenski stopnji) doda pri checkoutu.

Meni ne. Vsaj nisem nikjer opazil tega, ne pri knjigah (novih ali rabljenih) in ne pri programski opremi (na CD).
Ce preko Amazon UK izberes robo (ki niso knjige, poskusi z kaksnim garminom), se ti v koraku checkouta pojavi napis "Dispatched by Amazon EU Sàrl".

Skratka, za tvojim hrbtom Amazon nabavo stvari preusmeri na svojo luksembursko enoto, potem pa obracuna ddv. Primer:

Amazon.co.uk Order Summary
Items: GBP 65.83
Postage & Packing: GBP 6.07
Total before VAT: GBP 71.90
VAT: GBP 15.82

Izracunaj, to je 22%, kar je slovenska stopnja. Luksemburg ima 15, UK pa 20, ce prav cem.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2477520

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[Glavni forum] Tema: Bo deflacija iz Slovenije naredila zmagovalko?
[#2477830] 28.11.14 11:47 · odgovor na: bc123a (#2477520)
Odgovori   +    0
Nazorno in prepričljivo pojasnilo. Hvala.
pobalin sporočil: 14.456
[Glavni forum] Tema: Bo deflacija iz Slovenije naredila zmagovalko?
[#2477974] 28.11.14 16:16 · odgovor na: bc123a (#2477520)
Odgovori   +    0
Misel, da bi morali potem imeti na računu slovensko davčno številko, mi ni dala miru. Zato sem pogledal eno starih naročil (CD s programom), našel funkcijo "print invoice" (priznam, tega nisem nikdar uporabil, najbrž me lahko inšpekcija FURS za to kaznuje) in ugotovil, da je na računu lepo izpisana SI davčna številka.

Kar me je napeljalo na misel, da bi naša davkarija morala na podlagi prihodkov od Amazona (in podobnih) imeti vsaj okvirno sliko obsega in narave (dve stopnji DDV) njihove prodaje v Slovenijo. Če bi bil knjigotržec (MK) ali eden drugih spletnih trgovcev (enaa, mimovrste), bi me ti podatki zelo zanimali. Ampak na mojih fakturah za nove knjige ni obračunan DDV (v UK je za knjige 0%), kar najbrž pomeni, da naši knjigotržci res ne morejo imeti pojma, koliko knjig pride k nam po internetnih kanalih.

Našel sem tudi Amazonovo razlago in prikaz stopenj DDV. Slovenija je nekako na zgornjem robu sredine 28 držav po višini rednega DDV (16 je cenejših), pri znižani stopnji (večinoma za knjige) pa več od naših 9,5% vzame samo 5 držav EU.
www.amazon.co.uk/gp/...eId=502578

Strani: 1