Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Sever prestolnice dobiva nov P+R

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

marjans sporočil: 121
[Avto] Tema: Sever prestolnice dobiva nov P+R
[#2477434] 27.11.14 09:13 · odgovor na: trance0 (#2477218)
Odgovori   +    4
[trance0]
Hvalijo se z najbolj neumno ureditvijo povezave Brnčičeve in Spodnjih Črnuč s centrom. Prej je osmica vozila v intervalu 12-20 minut direktno na Brnčičevo, zdaj pa bo potrebno prestopanje na Ježici na novo linijo 21, ki vozi na 30-60 minut. Čas vožnje od Bavarskega dvora do konca Brnčičeve se bo z zdajšnjih 15-25 minut efektivno podaljšal za 20-60 minut. Nov moto prometne politike LPP je torej: LPP je mrtev, naj živi avto!
Tudi meni ni jasno zakaj ta neumnost - skrajšanje linije 8 in uvedba DODATNE "povezovalne" linije za traso kjer so skrajšali 8. Efektivno je celoten poslovno-trgovski kompleks Brnčičeve ostal brez mestnega prevoza (prestopanje med linijami in zmanjšanje frekvence prevoza nove povezovalne linije iz 4-5 voženj na 1-2 vožnji na uro).
Očitno nova "zmaga" načrtovalcev mestnega potniškega prometa.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2477434

Strani: 1

trance0 sporočil: 678
[Avto] Tema: Sever prestolnice dobiva nov P+R
[#2477458] 27.11.14 10:06 · odgovor na: marjans (#2477434)
Odgovori   +    10
Kako izgleda prestopanje z bolj frekventnih linij na manj frekventne pa že vem. V času zapore črnuškega mosta so uvedli podoben debilizem, prestop z linije 6 na linijo 21. Velikokrat se mi je zgodilo, da mi je bus 21 pred nosom odpeljal, naslednji pa je pripeljal čez pol ure ali čez eno uro. S tem da moraš preračunavati s katerim busom moraš iz centra, da ti bo uspel prestop, ker sicer čakaš 30-60 minut na naslednjega. Zdaj je zame LPP za prevoz v službo povsem neuporaben in ga tudi sicer ne mislim več uporabljati. Nekdo, ki živi na drugem koncu Ljubljane in dela na Brnčičevi, bo z LPP po novem na delo potoval toliko časa kot nekdo, ki se z avtom iz Pirana vozi v Ljubljano.

Strani: 1