Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako bi mi birokratsko ubili Izo in Sama Logina

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.200
Zadnja sprememba: crt 12.11.2014 04:33
[netsol]
> [bc123a]
> Vse drzi. Se posebej norosti, ki zahteva da ima popolnoma virtualno podjetje fizicne pisarne z vsemi problemi, ki gredo zraven.

O tem ne vem nič. Jaz že 9 let furam firmo iz nabiralnika. Prej iz flata v bloku, zdaj iz poslovne stavbe. V poslovni stavbi me ne najdeš, ker nimam na vratih ničesar. Če sem pač virtualc, ja? Kakšna pisarna torej? Jaz jo imam ker mi tako paše, lahko bi pa tud rekel da delam iz stranišča v tej stavbi. Eto. Kaselc drugače stane 50 eur na mesec u lublan, če že koga zanima povsem virtualno poslovanje. Nekam pač moraš prejemat pošto. V nasprotnem primeru pa pri tastarih ragistriraš. Jaka muda. Samo jamrat ne za malenkosti, ja?
obisk katerega od inspektorjev (na primer davcni in delovni) si ze imel? ker ce nisi, potem moras vendarle racunati s tem, da dokler se to ne zgodi, ni nikjer videti nobenega problema.

ne me vzet narobe, osebno mi gre na vse organe, kako da se baje v sloveniji nic ne da in nic ne splaca in vem, da to ni res. vem dlje kot 9 let in kakor kaze, bom vedel se naprej, knock on wood.

vem pa tudi tisto, kar bc rad omeni - da ce bi res vse predpise in pravilnike, ki obstajajo, vzeli resno (iz deklarirane ljubezni do pravne drzave, recimo), bi ostala samo luknja.

in v tej, kako bi rekel, schrodingerjevi skatli - ko inspektorja ali drugega pridnega uradnika dolocene vrste se ni bilo naokoli in se ne vemo, kaj vse bi ratalo iz takega stika - pac vsi zivimo in delamo. s kaksno brazgotino vec, ko je kaksen ze bil :)