Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

simona2 sporočil: 2.204
Zato, ker spet nekdo ni opravil svojega dela, in zato, ker obstaja velika verjetnost, da tozi.stvo, policija, sodisce vecinoma slabo opravijo svoje delo, naj se pac sploh ne lotevajo dela, naj torej ne delajo? A pol jih lahk odpustimo in manj placujemo za js? In ziveli bomo srecno in veselo do konca svojih dni...
Ker moj priljubljeni Kerviel ( je dovolj podoben primer) ima se vedno ovratnico okoli noge... Samo tam so vsi nasteti dobro opravili svoje delo...
Mi smo pa pac zivalska farma in ne drzava, tako da bo cel svet to se naprej uspesno preganjal kazensko in odskodninsko, mi pa bomo najpametnejsi v vesolju in bomo nasim posebnostim prilagodili sistem, zakonodajo in prakso...in naredili zgodbo o uspehu... Za tajkune, pisce zakonodaje, sodnike za vedno, zandarje in birokrate... Sej slovenija v bistvu se vedno je zgodba o uspehu za vse nastete...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2468752

Strani: 1

bigl sporočil: 18.363
[simona2]
Zato, ker spet nekdo ni opravil svojega dela, in zato, ker obstaja velika verjetnost, da tozi.stvo, policija, sodisce vecinoma slabo opravijo svoje delo, naj se pac sploh ne lotevajo dela, naj torej ne delajo? A pol jih lahk odpustimo in manj placujemo za js? In ziveli bomo srecno in veselo do konca svojih dni...
Ker moj priljubljeni Kerviel ( je dovolj podoben primer) ima se vedno ovratnico okoli noge... Samo tam so vsi nasteti dobro opravili svoje delo...
Mi smo pa pac zivalska farma in ne drzava, tako da bo cel svet to se naprej uspesno preganjal kazensko in odskodninsko, mi pa bomo najpametnejsi v vesolju in bomo nasim posebnostim prilagodili sistem, zakonodajo in prakso...in naredili zgodbo o uspehu... Za tajkune, pisce zakonodaje, sodnike za vedno, zandarje in birokrate... Sej slovenija v bistvu se vedno je zgodba o uspehu za vse nastete...
Za procesne napake gre, torej......Pomemben je proces in ne vsebina. Pri JJ je zgleda procesno vse v redu le z vsebino ni. Pa če vedno čiča in čaka. Lep dan.
anon-170100 sporočil: 826
[simona2]
Zato, ker spet nekdo ni opravil svojega dela, in zato, ker obstaja velika verjetnost, da tozi.stvo, policija, sodisce vecinoma slabo opravijo svoje delo, naj se pac sploh ne lotevajo dela, naj torej ne delajo?
Škoda, da je pri Binetu vse znano in dokazano. Če bi obstajali le indici, da je neznano kdaj, neznano kje prejel neznano obljubo, bi še lepo čepel na Dobu.

Problem je torej v tem, da imamo preveč usposobljeno tožilstvo in sodstvo, ki težje dokazljive primere sprocesira brez napak, pri lažje dokazljivih pa se te zgodijo zaradi neznosne enostavnosti.
anon-104671 sporočil: 1.205
Simona2, s tem kar si napisala se lahko celo strainjam. S kritiko dela tožilstva, policije, ipd., z zahtevo po odgovornosti, in s tem povezanimi stroški JS. Vendar ne pozabimo - pravne države ni, če so vsi, ki so obdolženi kaznivih dejanj tudi obsojeni. Sodišča in instance pač bdijo nad tem, da tudi policija in tožilstvo delata zakonito in skladno s portopkom. Enako velja v primeru napada na gay aktivsita v lokalu in oprostilko za napadalce zaradi nedvoljnega hranjenja DNK.


Bistvo moje poante je bilo v pravni varnosti. V Sloveniji smo od 2007, ko smo začeli preganjati tajkune šli v dve skrajnosti. Od skarno permisivne družbe, do okolja, ki ga je opisal odvetnik čeferin, da je danes vsak obodlženi že a priori tudi obsoje. Sedaj Vrhovno sodišče očitni nihalo zopet usmerja proti sredini. In če bi Ustavni sodišče podobno strilo v primeru Patria, bomo dokončno v drugi smeri gibanja nihala.

Da gre se za pravno varnost. Ko so sodišča pod vplivom poltitke (lova na čarovnice, pardon tajkune, pardon zgrešene poslovne poteze) dejanja, ki so bila v času storitev šteta kot zakonita, ex post interpretirala kot kazniva. Kapitalizmu in tržni ekonomijo je inherentno prevzemanje tržnega tveganja. Včasih posel spodleti. Ni pa vsak spodleteli posel tudi že kaznivo dejanje. Za take primere imajo na razpolago oškodovanci na razpolago civilne odškodninske postopke. T pstopki so lahko bolj učinkoviti.

Nedvomno smo imeli tudi kazniva dejanja, npr. Vegrad, ko se je vzelo denar skupne pomoči. In za taka dejanja je prav, da se sedi. Ne pa za zgrešene poslovne odločitve. Posledica je, da si danes bankirji ne upajo djati kreditov, daj se lahko za nazaj v našem družbenem okolju vsak posel kriminalizira.


Sorry za tipkarske napake. Na hitro na smartfonu.

Strani: 1