Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Idila z napako v središču prestolnice

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mrhovinar sporočil: 52
[Avto] Tema: Idila z napako v središču prestolnice
[#2467667] 26.10.14 07:44 · odgovor na: drugmirko (#2467632)
Odgovori   +    15
Tudi skupna površina namenjena pešcen IN KOLESARJEM je vse prej kot premišljena. Zaradi Jankovićevih bedastih inovacij, pa je že danes gneča na drugih cestah in ulicah. Zadnjič sem se 50 minut vozil iz Most do Kongresnega trga ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2467667

Strani: 1

drugmirko sporočil: 1.301
[Avto] Tema: Idila z napako v središču prestolnice
[#2467701] 26.10.14 12:17 · odgovor na: mrhovinar (#2467667)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: drugmirko 26.10.2014 12:20
[mrhovinar]
Tudi skupna površina namenjena pešcen IN KOLESARJEM je vse prej kot premišljena. Zaradi Jankovićevih bedastih inovacij, pa je že danes gneča na drugih cestah in ulicah. Zadnjič sem se 50 minut vozil iz Most do Kongresnega trga ...
da, tudi za skupne površine pešcev in kolesarjev v veliki meri velja tisto, kar sem napisal zgoraj o pešcih in avtobusih... s tem, da med normalnimi ljudmi ne eno, ne drugo ni nek pretiran problem... normalen pešec in normalen kolesar se bosta hitro in brez problemov "zmenila", večinoma brez besed in ustavljanja. tudi sam se s kolesom vozim po po zaprtem delu centra in normalni ljudjez mano nikoli niso imeli problemov, kot tudi jaz ne z njimi... sem pa že velikokrat srečal take, ki se obnašajo, kot da so sami na svetu in tudi kar nekaj tipičnih slovencljastih prenapetežev...
sicer bi cela stvar lahko funkcionirala, saj sem videl že kar nekaj "peš con", čez katere neovirano poteka mestni promet. bi se je pa veljalo lotit malo drugače... z recimo široko, dobro premišljeno in urejeno mrežo večpasovnih enosmernih ulic, ki bi "skompenzirale" zaprtje glavne prometne žile centra mesta...

vendar, temeljni problem v našem primeru niti ni samo zaprtje slovenske, temveč sta to "slovenska psiha" -uvedba enosmernih bi vrjetno povzročila pravi vihar, ker bi blo nenadoma treba "do vrat" narediti "200m več" (kar spomnimo se revolta na Prulah), poleg tega pa dvomim, da je sploh mogoča, ker za to med tivoljem in gradom itak ni ne prostora ne primernih ulic!- ter in dejstvo, da so v zadnjem desetletju-dveh, v naših krajih pešci postali "svete krave"! ti korakajo čez cesto, kot da avtomobili ne obstajajo, oziroma, kot da se da, s 40-50km na uro premikajoče se "1.5 tone pleha" ustavit "na dveh metrih"...
na te "svete krave" moram pazit vsako jutro na in v bližini prehodov pri lutkovnem gledališču, radiju in sodišču. priča pa sem bil tudi prigodi, ko je (v času preden so semaforje na zaprtem delu slovenske prižgali nazaj) prav eksemplarna slovencljasta familija s "prestolonaslednikom v vozičku" in jack russelom na vrvici mrtvo-hladno zakorakala čez cesto pred narodno banko, direkt pred trolo, ki je ravnokar speljala s postaje pod nebotičnikom... šofer je komaj ustavil (in orenk "prestavil" potnike na busu), za "nagrado" pa skasiral "a ne moreš pazit debil ćefurski" iz ust ponosnih staršev tik pod sprednjo šipo...

Strani: 1