Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

1128Horva sporočil: 1
Številke v članku se mi zdijo zelo čudne. Ali ste pri stroških investicije upoštevali tudi stroške vzdrževanja čez leta? Mislim, da se računica, če jih dodate in primerjate na recimo 20 let močno spremeni v prid ˝zeleni˝ energiji.

To je tako, kot da bi rekel:
Avto 1 me stane 10.000 eur
Avto 2 me stane 15.000 eur

Nakup avtomobila 1 se mi bolj splača.

Obenem bi pa seveda pozabil oz. spregledal podatek, da avto 1 žre 10 litrov (cca. 15 eur) bencina, Avto 2 žre pa 8 litrov (cca.6,4 eur LPGja). Če računamo, da bomo naredili s tem avtomobilom recimo 100.000 km pomeni to prihranek (8,6x1000) = 8600 eur.

Kateri avtomobil se mi bolj izplača???

To je problem pri večini slovencev, ki razmišljajo omejeno in so v času 20 let nazaj in ne pogledajo 10cm v levo in desno, kaj šele več kot kakšen meter naprej od sebe.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2467239

Strani: 1

anon-5827 sporočil: 18
se strinjam... če dalate "izračun" ga naredite kot je treba. Tu imate končen strošek sončnih elektrarn ki ga primerjate z začetno investicijo v teš... nerealna in nesmiselna primerjava
anon-126255 sporočil: 2.565
[1128Horva]
Številke v članku se mi zdijo zelo čudne. Ali ste pri stroških investicije upoštevali tudi stroške vzdrževanja čez leta? Mislim, da se računica, če jih dodate in primerjate na recimo 20 let močno spremeni v prid ˝zeleni˝ energiji.

To je tako, kot da bi rekel:
Avto 1 me stane 10.000 eur
Avto 2 me stane 15.000 eur
Še slabše je. Pri OVE je tako, da potrebujejo 100% rezervo za primere, ko ni sonca ali vetra. Tako da če kupiš tvoj avto 2, moraš v tem primeru kupiti tudi avto 1.

Končno se je začelo pisati o tej zadevi. Sicer je bilo že mnogim jasno, da zadeva ne štima, ko smo gledali kako štrom iz veternih elekrarn na Danskem dosega negativno ceno. Dobro Finance, bolje pozno kot nikoli.

Pomagala bi popolna liberalizacija trga, tako bi se nihanja v proizvodnji elektrike bolje porazdelila med porabnike.
0531Agenc sporočil: 254
hja - voltaika čez 20 let dela na cca 40% ali manj. vsako delo izkoristek pade za par odstotkov.

Strani: 1