Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[najobj]
... OK, ker je takšnih in drugačnih tekačev okoli 20.000, to "od oke" pomeni, da je vsaj 50.000 Ljubljančanov neposredno vpletenih, dodatnih 100.000 pa jih nima čisto nič proti, če bodo v času prireditve ulice to nedeljo(!) zaprte ...
Nisem vedel, da na maratonu tečejo in zadevo spremljajo samo Ljubljančani. O tolerantnosti tistih sto tisoč meščanov si se pa najbrž osebno prepričal, njihovo mnenje pa temelji na dobrem poznavanju letošnjih uličnih zapor. Bojim pa se, da tvoja metoda ocenjevanja javnega mnenja pripelje tudi do ugotovitve, da je 60+% volilnih upravičencev v MOL, ki so prešpricali zadnje volitve, s tem pokazalo, da nimajo nič proti še enemu Jankovićevemu mandatu.
evo, zdaj pa mene zanima, koliko evrov koristi - gostinci ob trasi bodo z gledalci maratona ziher pridelali več kot duplo - bi preostala polovica prebivalcev Ljubljane pridelala, če bi bile ulice to nedeljo(!) odprte
Lahko daš nekaj primerov teh gostincev ob trasi? Takšnih, ki imajo ob nedeljah odprto ali bodo ta konec tedna imeli odprto samo zaradi maratona? Je morda bolj verjetno, da se poveča promet v lokalih ob trasi, ki jo maratonci pretečejo dvakrat, kot ob trasi, kjer pridejo mimo samo enkrat?
P.S.: če si prebivalec mesta, se pač moraš včasih prilagajat drugim prebivalcem mesta, kot se drugi prebivalci mesta včasih prilagajajo tebi ...
S tem se čisto strinjam. Opozarjam pa, da je treba pri mestnih blokadah zaradi raznih rajanj ves čas paziti na zmernost. En primer nezmerne oblastniške samopašnosti sem navedel tule:
forum.finance.si/?m=...129&single

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2467110

Strani: 1

najobj sporočil: 31.926
Zadnja sprememba: najobj 23.10.2014 15:19
[pobalin]
> [najobj]
> ... OK, ker je takšnih in drugačnih tekačev okoli 20.000, to "od oke" pomeni, da je vsaj 50.000 Ljubljančanov neposredno vpletenih, dodatnih 100.000 pa jih nima čisto nič proti, če bodo v času prireditve ulice to nedeljo(!) zaprte ...
Nisem vedel, da na maratonu tečejo in zadevo spremljajo samo Ljubljančani. O tolerantnosti tistih sto tisoč meščanov si se pa najbrž osebno prepričal, njihovo mnenje pa temelji na dobrem poznavanju letošnjih uličnih zapor. Bojim pa se, da tvoja metoda ocenjevanja javnega mnenja pripelje tudi do ugotovitve, da je 60+% volilnih upravičencev v MOL, ki so prešpricali zadnje volitve, s tem pokazalo, da nimajo nič proti še enemu Jankovićevemu mandatu.
... evo, tole vw-ljubljanskimarato...l/udelezba sem iz firbca zguglal, potem pa sem še malo računal in ne verjamem, da sem o neposredni udeležbi in posredni vpletenosti ostalih Ljubljančanov kaj dosti sfalil ...
> evo, zdaj pa mene zanima, koliko evrov koristi - gostinci ob trasi bodo z gledalci maratona ziher pridelali več kot duplo - bi preostala polovica prebivalcev Ljubljane pridelala, če bi bile ulice to nedeljo(!) odprte
Lahko daš nekaj primerov teh gostincev ob trasi? Takšnih, ki imajo ob nedeljah odprto ali bodo ta konec tedna imeli odprto samo zaradi maratona? Je morda bolj verjetno, da se poveča promet v lokalih ob trasi, ki jo maratonci pretečejo dvakrat, kot ob trasi, kjer pridejo mimo samo enkrat?
... OK, če so gostinci ob trasi budale in bodo takšno priliko izpustili, so pač budale, kaj naj jaz zdaj ... khmm, kar se trase maratona tiče, pa sem zadnjič tukaj forum.finance.si/?m=...330&single že pisal, da se ne ponavljam ...
> P.S.: če si prebivalec mesta, se pač moraš včasih prilagajat drugim prebivalcem mesta, kot se drugi prebivalci mesta včasih prilagajajo tebi ...

S tem se čisto strinjam. Opozarjam pa, da je treba pri mestnih blokadah zaradi raznih rajanj ves čas paziti na zmernost. En primer nezmerne oblastniške samopašnosti sem navedel tule:
forum.finance.si/?m=...129&single
... eh, Slovencelj bi itak ukinil vse, kar njega osebno ne zanima, ker je tisto potem ziher nekoristno in ne zanima nikogar ...

P.S.: Zoki je kriv za marsikaj, ampak vsekakor ni on kriv, če najlepše mesto na svetu ni tudi največje mesto na svetu in ne more speljati maratona, da istočasno ne bi zablokiral celo Ljubljano ...

Strani: 1