Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-20668 sporočil: 3.976
[Veselo2012]
He he he, mene pa je moja zdravnica pred leti vprašala, če bom res vzela bolniško? Morda pa imam še kaj starega dopusta ali nadur? Se mi je ob plučnici kar stemnilo.
Verjamem. Iz pogovorov in izkušenj pa opažam, da ženske so zdravnice bolj stroge pri bolniškah in neredko bolne ljudi pošiljajo na delo, moški pa so bolj preudarni in vedo, da je bolje predpisati bolniško, če človek ni zdrav.

Namreč mislim, da če prideš k zdravniku z npr. prehladom ali gripo ipd, je norost takega človeka poslati na delo. Ne bo mogel delati niti približno tako dobro kot če bi bil zdrav*, za ostale pa tudi ni prijetno da ti zraven tebe nekdo ves dan kiha in kašlja. Pa še drugi se lahko nalezejo in zbolijo, pa imaš iz finfarja drobiž.

*Tisti ki pa simulirajo, pa ponavadi tudi v splošnem niso za kakšno rabo, je potem skoraj vseeeno ali so na bolniški ali na delu.


Se je pa tudi za vprašat na splošno o delovnem okolju in pogojih, kjer očitno ni vse v redu, da toliko ljudi hodi na bolniške. Niso bolni ljudje, temveč družba. Špijoniranje za posamezniki na bolniški ne bo v resnicei ničesar rešilo, stvari se je treba lotiti pri izvoru problema (kar pa ne vem če kdo zmore in predvsem hoče).

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2464827

Strani: 1

anon-149637 sporočil: 3.223
*Tisti ki pa simulirajo, pa ponavadi tudi v splošnem niso za kakšno rabo, je potem skoraj vseeeno ali so na bolniški ali na delu.<
Kar zadeva "rabo" imaš prav.Ni pa vseeno,ker so na vsak način strošek.

Strani: 1