Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek To je trojka, ki vam želi podražiti elektriko

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0126Bacis sporočil: 3.034
Dejanska tržna cena izgradnje takšnega visoko-tehnološkega bloka s tako visokim izkoristkom premoga je okrog 1.200 M EUR in vse drugo je zavanje.
S tem pa se ne strinjam. Kot sem povedal že na sosednjem postu, podoben mlinček,
delajo Hrvati.

Je pol cenejši, (drug dobavitelj, manj kradejo ker je Sanader že v arestu).

- Plomin C: 500MW, 800M€

en.wikipedia.org/wik...n#Plomin_C
powermarket.seenews....tpp-436983

Morda pa veš še kaj več???

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2464406

Strani: 1

grekom1 sporočil: 349
[0126Bacis]
> Dejanska tržna cena izgradnje takšnega visoko-tehnološkega bloka s tako visokim izkoristkom premoga je okrog 1.200 M EUR in vse drugo je zavanje.

S tem pa se ne strinjam. Kot sem povedal že na sosednjem postu, podoben mlinček,
delajo Hrvati.

Je pol cenejši, (drug dobavitelj, manj kradejo ker je Sanader že v arestu).

- Plomin C: 500MW, 800M€

en.wikipedia.org/wik...n#Plomin_C
powermarket.seenews....tpp-436983

Morda pa veš še kaj več???
sl.wikipedia.org/wik...anj_blok_6

Tudi pri nas so začeli pri 600 M EUR ;)
anon-293249 sporočil: 10
čas vnosa: 15.10.14 11:08
Dejanska tržna cena izgradnje takšnega visoko-tehnološkega bloka s tako visokim izkoristkom premoga je okrog 1.200 M EUR in vse drugo je zavanje.
S tem pa se ne strinjam. Kot sem povedal že na sosednjem postu, podoben mlinček,
delajo Hrvati.

Je pol cenejši, (drug dobavitelj, manj kradejo ker je Sanader že v arestu).

Si navedel hrvaški primer, ki je zaenkrat še bolj v sanjah. Jaz tudi nisem navedel cen kakšnih Kitajcev s svojo tehnologijo, ki je lahko bistveno nižja od moje navedbe 1.200 M EUR. Vztrajam pri tej ceni, zahodna tehnolgija po EKO standardih in z izkoristkom premoga tam okrog 44% za 600 MW blok, je takšna cena. Če bi vzeli kakšno ceneno kitajsko robo, bi pa spet vpili, kakšna neumnost. In res bi bila, ker s tem ne bi rešili ničesar. Tako pa bomo dolgoročno, s ceno elektrike iz TEŠ6, konkurenčni in gospodarsko bomo lahko preživeli (če bomo). In to "nemškemu" EU lobiju nikakor ne gre v račun. Mi bi po njihovem pač za vse večne čase morali ostati zamorčki in nič drugega.

Strani: 1