Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 30.09.2014 14:15
Bratuškova, področja o katerem piše tako in tako ne razume in je vseeno v katerem jeziku napiše ali pove. Del njenega odgovora smo z »gugličem« prevedli na Svahili, ki je bolj razumljiv od njenega avtorskega dela:

MAJIBU YA EUROPAPARLAMENTET
DODOSO kwa Kamishna-mteule
Alenka BRATUŠEK
Makamu wa Rais wa Nishati Union

1. General uwezo, dhamira ya Ulaya na uhuru binafsi
Mimi wameanza kazi yangu katika kampuni ndogo nguo. Mwaka 1995, mimi alichukua up ajira na Wizara ya
Uchumi, ambapo, badala ya majukumu muhimu sana, nilikuwa kushiriki kikamilifu katika kuweka juu ya biashara ndogo
kukuza mtandao. Mwaka 1999, mimi wakiongozwa na Wizara ya Fedha na aliteuliwa Mkuu wa Idara kwa
Kilimo, Uchumi na Ofisi za Serikali. Mwaka 2004, nikawa Mkuu wa Bajeti ya Kurugenzi na kuendelea katika
jukumu hili hadi 2011 mimi alikuwa kuwajibika kwa bajeti ya taifa, fedha ya jamii na kuchora ya
Ulaya fedha. Mimi mara mbili kuchaguliwa kwa Slovene National Bunge ambapo mimi nilikuwa Mwenyekiti wa Fedha
Kudhibiti Kamati.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2459955

Strani: 1

anon-221230 sporočil: 3.052
Zadnja sprememba: anon-221230 30.09.2014 15:24
Takole bi pa izgledal članek z enako vsebino v časniku Rilindja Demokratike:

PËRGJIGJE PËR PARLAMENTIN EVROPIAN
PYETËSORI për Komisionerja e caktuar
Alenka BRATUŠEK
Vice President i Bashkimit të Energjisë

1 aftësia Përgjithshëm, angazhim për privatësi Evropian
Unë kam filluar karrierën time në një kompani të vogël tekstilit. Në vitin 1995, unë e mora punë me Ministrinë e
Ekonomia, ku, në vend që nga detyrat më të rëndësishme, unë kam qenë i përfshirë në mënyrë aktive në ngritjen e një biznesi të vogël
rrjetit promovimin. Në vitin 1999, unë u zhvendos në Ministrinë e Financave dhe u emërua Shef i Departamentit për
Bujqësi, Ekonomi dhe Zyrat Qeveria. Në vitin 2004, unë u bë Drejtoria e Përgjithshme e Buxhetit për të vazhduar në
ky rol deri në vitin 2011 unë kam qenë përgjegjës për buxhetin kombëtar, komunitetin financiar dhe vizatim
Fondet evropiane. Unë kam zgjedhur dy herë të Asamblesë Kombëtare të Sllovenisë, ku unë kam qenë Kryetar i Financave
Komiteti i Kontrollit.

...pa kakor kdo lažje razume...

google translate zna vse.press

Strani: 1