Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-226535 sporočil: 2.703
Zadnja sprememba: anon-226535 17.09.2014 14:44
[gregamb81]
Ti mas percepcijo, da so vsi migranti tukaj zacasno...

jaz poznam migrante, ki zivijo tukaj ze skoraj 10 let in niti ne pomislijo, da bi sli kam drugam.
no, mar bi volilno pravico omejili na 10 letne rezidente, kar dokaj ustreza kriterijem, ki sem jih zgoraj opisal. vidis, kako se strinjava:)
Poglej Avstralijo, dezela samih migrantov.
a v avstraliji migranti z dvoletno rezidenco volijo o drzavotvornosti? dvomim celo, da imajo kaksno drugo volilno pravico od lokalne. ce sploh.

Se strinjam, da se je Westminster vkljucil v kampanjo prepozno. Ce bi se vkljucili 6 mesecev prej, uzakonli kar ponujajo sedaj, YES ne bi imel nobene sanse.
ne, saj jaz nisem rekel, da se je london vkljucil preprozno(ceprav je jasno, da se je). napisal sem, da se je ze pri postavljanju pravil zakalkuliral, ker pac ni uposteval dejstva, da migranti niso dovolj za udoben rezultat. morali bi se kaj se bolj prebrisanega spomnit, kot je v albionovi tradiciji:)saj, nazadnje bo unionistom za las uspelo, kljub temu, da je cameron najbolj neumen prime minister v eu in da cesar se dotakne, se spremeni v drek:) (so se pac zatekli v umazano populisticno propagando, ki meji na izsiljevanje)

Ce sedaj zmagajo, bo to popolna krivda Westminstra, da je ignoriral kampanjo tako dolgo.
v vsakem primeru, bo zmaga "slaba", ker bo izid tesen in bo tako v vsakem primeru ostal "what-if" in ljudje bojo razdvojeni.
se strinjam. to je win win situacija za salmonda&co. posledice bodo z njihovega zornega kota v vsakem primeru pozitivne: ali neodvisnost ali s vec devolution iz londona.
Glede na to, da so dali volilno pravico 16+ letnikom bi morali tudi postaviti 2/3 vecino.
heh, 16 letniki naj bi bili protiutez eu migrantom.


ampak, na koncu zna zgodovina kot vedno postreci z zanjo znacilnim humorjem-tokrat precej angleskim-: namrec ce skoti, ki so izredno pro eu tokrat izberejo london, se bodo leta 2017 naenkrat znasli zunaj eu:)))