Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Amerika okreva, Evropa ne. zakaj?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BlazVo sporočil: 2.599
[Glavni forum] Tema: Amerika okreva, Evropa ne. zakaj?
[#2450280] 29.08.14 14:04 · odgovor na: anon-15342 (#2450203)
Odgovori   +    5
[TadejK]
> [BlazVo]
> > zato pogovor o pripravah na nadzorovan razpad evrskega območja ne bi smel biti tabu.
>
> Vsak ekonomist, ki resno zagovarja razpad evro cone, je po moje zrel za psihiatra. Človek sploh ne razume delovanja ekonomije in finančnega sistema.

Osebno ga niti najmanj ne zagovarjam, predvsem pa si ga ne želim, saj se zavedam in razumem, da bo / bi bilo to hudo boleče, morda kratko- in srednjeročno celo katastrofično in to ne le za evrsko območje.

Sem pa mnenja, da razpad evro cone postaja vse bolj neizbežen, tako nekako kot smrt; nihče je ne "zagovarja", a se ji tudi nihče še ni izognil.
Si upaš napovedati okvirni rok tega žalostnega dogodka ?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2450280

Strani: 1

najobj sporočil: 31.920
[Glavni forum] Tema: Amerika okreva, Evropa ne. zakaj?
[#2450314] 29.08.14 15:16 · odgovor na: BlazVo (#2450280)
Odgovori   +    1
[BlazVo]
> [TadejK]
> > [BlazVo]
> > > zato pogovor o pripravah na nadzorovan razpad evrskega območja ne bi smel biti tabu.
> >
> > Vsak ekonomist, ki resno zagovarja razpad evro cone, je po moje zrel za psihiatra. Človek sploh ne razume delovanja ekonomije in finančnega sistema.
> Osebno ga niti najmanj ne zagovarjam, predvsem pa si ga ne želim, saj se zavedam in razumem, da bo / bi bilo to hudo boleče, morda kratko- in srednjeročno celo katastrofično in to ne le za evrsko območje.
>
> Sem pa mnenja, da razpad evro cone postaja vse bolj neizbežen, tako nekako kot smrt; nihče je ne "zagovarja", a se ji tudi nihče še ni izognil.
Si upaš napovedati okvirni rok tega žalostnega dogodka ?

... holy shit ! ... čuj, še oni psihič ni vedel, kdaj bo policaj umrl, pa je reveža ustrelil v glavo ...

P.S.: funkcionalna pismenost je očitno bolj zajebana zadeva, kot bi si človek mislil na prvi pogled ...
anon-15342 sporočil: 8.014
[Glavni forum] Tema: Amerika okreva, Evropa ne. zakaj?
[#2450321] 29.08.14 15:23 · odgovor na: BlazVo (#2450280)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-15342 29.08.2014 15:24
> [TadejK]
> Sem pa mnenja, da razpad evro cone postaja vse bolj neizbežen, tako nekako kot smrt; nihče je ne "zagovarja", a se ji tudi nihče še ni izognil.

[BlazVo]
Si upaš napovedati okvirni rok tega žalostnega dogodka ?
V hipotetičnem svetu, kjer ne bi na nočnih sestankih s sobote na nedeljo skupina "modrecev" izumljala "rešitev", katerih srž so arbitrarne zaplembe in prepovedi transferjev kapitala ipd, bi rekel manj kot tri leta.

Z upoštevanjem tega in vztrajnosti Francije 1929-1936 pa rečem manj kot deset let.

Nič ideologije, nič želje (celo izrazita ne-želja), zgolj številke. Enačba nima rešitve, celo če bi bilo bistveno več popuščanja in kompromisov. In se mi zdi, da se tudi vedno več odločevalcev tega zaveda, samo nek izgovor bodo potrebovali, v smislu ni bil sfaljen koncept, ampak ga je uničila grozljiva geopolitična kriza tam-in-tam, ki se je prelila še v hudo depresijo tu-in-tu, kljub temu da so naši nedotakljivi modreci vedno vse delali ob točno najbolj pravem času in v točno najbolj pravi meri.

Vem, da ni za lep vikend, ampak evo, imamo lokalno +2.9% YoY in +1.0% QoQ, tako da vseeno vsem lep vikend :)

Tadej

Strani: 1