Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Amerika okreva, Evropa ne. zakaj?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[Glavni forum] Tema: Amerika okreva, Evropa ne. zakaj?
[#2450203] 29.08.14 10:54 · odgovor na: BlazVo (#2450160)
Odgovori   +    9
[BlazVo]
> zato pogovor o pripravah na nadzorovan razpad evrskega območja ne bi smel biti tabu.

Vsak ekonomist, ki resno zagovarja razpad evro cone, je po moje zrel za psihiatra. Človek sploh ne razume delovanja ekonomije in finančnega sistema.
Osebno ga niti najmanj ne zagovarjam, predvsem pa si ga ne želim, saj se zavedam in razumem, da bo / bi bilo to hudo boleče, morda kratko- in srednjeročno celo katastrofično in to ne le za evrsko območje.

Sem pa mnenja, da razpad evro cone postaja vse bolj neizbežen, tako nekako kot smrt; nihče je ne "zagovarja", a se ji tudi nihče še ni izognil.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2450203

Strani: 1

kzupanc sporočil: 10.519
[Glavni forum] Tema: Amerika okreva, Evropa ne. zakaj?
[#2450258] 29.08.14 13:14 · odgovor na: anon-15342 (#2450203)
Odgovori   +    7
[TadejK]
> [BlazVo]
> > zato pogovor o pripravah na nadzorovan razpad evrskega območja ne bi smel biti tabu.
>
> Vsak ekonomist, ki resno zagovarja razpad evro cone, je po moje zrel za psihiatra. Človek sploh ne razume delovanja ekonomije in finančnega sistema.

Osebno ga niti najmanj ne zagovarjam, predvsem pa si ga ne želim, saj se zavedam in razumem, da bo / bi bilo to hudo boleče, morda kratko- in srednjeročno celo katastrofično in to ne le za evrsko območje.

Sem pa mnenja, da razpad evro cone postaja vse bolj neizbežen, tako nekako kot smrt; nihče je ne "zagovarja", a se ji tudi nihče še ni izognil.
Ma dobro...Res ste strokovnjaki. Že kdaj sem rekel, naj Grke šutirajo ven. Sedaj pa še koga (ali pa naj sam izstopi, če želi). To bi seveda morali omogočiti. Nekonkurenčnim državam z neurejeno fiskalno politiko seveda ni mesta v evroconi. Žal je temu vse bližje tudi SLO. Če JPD piše v tem smislu, se strinjam. Torej: Vsak naj ima možnost izstopa iz evroobmočja, izključitev pa naj bo nožna in obvezna ob neizpolnjevanju določenih pogojev stabilnosti. problem so torej nekonkurenčne države, ne pa konkurenčne. No ja...Nemci so krivi, ker niso res trdo prijeli lenih južnjakov. A je jasno, v kaj sem prepričan?
BlazVo sporočil: 2.599
[Glavni forum] Tema: Amerika okreva, Evropa ne. zakaj?
[#2450280] 29.08.14 14:04 · odgovor na: anon-15342 (#2450203)
Odgovori   +    5
[TadejK]
> [BlazVo]
> > zato pogovor o pripravah na nadzorovan razpad evrskega območja ne bi smel biti tabu.
>
> Vsak ekonomist, ki resno zagovarja razpad evro cone, je po moje zrel za psihiatra. Človek sploh ne razume delovanja ekonomije in finančnega sistema.

Osebno ga niti najmanj ne zagovarjam, predvsem pa si ga ne želim, saj se zavedam in razumem, da bo / bi bilo to hudo boleče, morda kratko- in srednjeročno celo katastrofično in to ne le za evrsko območje.

Sem pa mnenja, da razpad evro cone postaja vse bolj neizbežen, tako nekako kot smrt; nihče je ne "zagovarja", a se ji tudi nihče še ni izognil.
Si upaš napovedati okvirni rok tega žalostnega dogodka ?

Strani: 1