Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-330246 sporočil: 269
Povezujem dva članka, pa ne vem, ali bi lahko kaj na temu bilo ali ne..

V tej temi razpravljamo o stvareh, ki se dogajajo v družbi Nafta Petrochem iz Lendave, v drugem, ˝Vodilni gospodarski kazalci v ZDA julija še višje˝ (forum.finance.si/?t=175012) pa razpravljamo o proizvodnji plina na Petišovskem polju.

Potek dogodkov v sami družbi Nafta Petrochem in vsi sodelujoči akterji (SDH, Zemljarič in nenazadnje vlada) mi daje misliti, da gre za usklajeno in ciljno delovanje. Ker se ne spoznam na petrokemijo, bi vsekakor rad od forumašev dobil povratno informacijo, ali bi se ti dve dejavnosti lahko povezali, mislim plin iz Petišovcev in proizvodnjo formalina, UF lepil, MUF lepil in FF smol v družbi Nafta Petrochem.
V TV prispevku (www.siol.net/novice/...ndava.aspx ) se omenjata družbi Metanol in iCommodities. Metanol sta ustanovili družbi Nafta Petrochem in iCommodities (poslovni deleži 10.000/90.000 eur). V Pomurcu navajajo, da je je od marca iCommodities edini lastnik Metanola (www.pomurec.com/vseb...ezevoarji_ ), kar nisem uspel razbrati is Ajpesa. Sem pa tam našel sledeče: Na podlagi neposredno izvršljivega notarskega zapisa notarke mag. Nine Češarek, opr. št. SV 173/14 z dne 06.03.2014, se vknjiži zastavna pravica za terjatev v znesku 3.289.231,64 EURs končnim rokom vračila 31.8.2015, za terjatev v znesku 548.668,36 EUR s končnim rokom vračila 31.8.2015 in za terjatev v znesku 250.095,00 EUR s končnim rokom vračila 31.8.2015, in se zaznamuje neposredna izvršljivost notarskega zapisa, v korist imetnika: NAFTA - PETROCHEM, proizvodnja organskih osnovnih kemikalij d.o.o., Lendava, Mlinska ulica 5, 9220 Lendava, Slovenija, mat. št. 1722107000..

Povzemam: družbo Nafta Petrochem kupuje družba Metanol (katere lastništvo mi ni jasno (Pomurec navaja iCommodities kot 100%, Ajpes pa ne; delež iCommodities v višini 90.000 eur pa je zastavljen v korist družbe Nafta Petrochem za terjatve v višini ca 4,088 milijona evrov))..

Moja paranoja ali teorija zarote?

Prosim za sodelovanje v debati.

Hvala!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2447613

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
Zadnja sprememba: pobalin 22.08.2014 12:12
Preveč vprašanj zame. Volja me je zapustila že pri poskusu razumevanja številnih firm Nafte Lendava in njihovih preobrazb. supervizor.kpk-rs.si.../58862285/

Ko sem hotel izvedeti kaj več o silnem tujem investitorju iComodities s.r.o. in njegovem velikem direktorju, sem se ob seznamu 16 firm na Slovaškem odločil, da rabim tablete za biološke greznice (smrdi, smrdi, kako smrdi).
www.orsr.sk/hladaj_o...hs-Schramm

Za povrh pa še tole:
Austrian native Eugen Hinrichs-Schramm, who is heading a €30-million bio-fuel investment near Komárno in southern Slovakia, originally did not gain enough points to become eligible for Sk338 million (approx. €11.22 million) in subsidies. However, after he told the commission he had neglected to apply for extra points, he was awarded another 10 points for four of his five projects, putting all of them over the limit.
At a meeting in Bratislava, the Austrian investor told The Slovak Spectator that he had discovered by talking to other applicants that he had neglected to apply for all of the points he was eligible for, and had submitted an explanatory letter to the PPA.
Curiously, at least one member of the PPA believed the applications should have been rejected.
According to the employee, who spoke on condition of anonymity, Hinrichs-Schramm was requesting subsidies for five companies that each played some role in turning rapeseed into oil. The problem was that not every company added value to the agricultural production process, which was the condition for winning subsidies.
“If the applicant thinks that cleaning and drying seeds can be qualified as processing them, he is wrong, because the product that results is not a finished product,” the official said. “Have you ever eaten rapeseed or a sunflower seed straight from the silo? If this project is approved, it will violate the commission’s statutes.”
The official suggested that Hinrichs-Schramm had artificially increased the number of companies involved in the production process in order to increase the amount of subsidies his oil operation could receive. Applicants are eligible for a maximum of Sk84.5 million (approximately €2.80 million) in subsidies per project.
spectator.sme.sk/art...rules.html
Ob takšnih tujih investitorjih, domačih manežerjih ter podjetnikih in eko-bio-trajnostnih subvencioniranih vizijah me kar prime, da bi šel na mesec in se predal demokratičnemu socializmu.

Strani: 1