Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Akrapovič ne bo delil dobička

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.348
[Glavni forum] Tema: Akrapovič ne bo delil dobička
[#2436913] 26.07.14 08:23 · odgovor na: (#2436809)
Odgovori   +    5
Kaj kadite v Dravljah?

$1B = cca 700 mio €.

Vrednost nogometašev Manchester Uniteda je 750 mio€, Reala okoli 900 mio.. Pa so to globalne znamke. Akrapovič to ni. Je seveda vrhunski, tega mu nihče ne oporeka. A omenjenima do vrha nožnih mezincev ne seže...

Akrapovič je zelo dobro podjetje. Ampak pokaži mi prosim norca, ki bi dal 700 mio za podjetje, ki deluje v izjemno nišnem segmentu vrhunskega moto športa, obenem pa ob nekje 55 do 65 mio prometa letno dela okoli miljon in pol dobička.

ROI = 1,5/700=0,214%

Da bi na investicijo dobil pri takem dobičku donos vsaj toliko kot ti da neka banka na depozit, pa reciva 1%, bi lahko nabral s 100% IPO-jem okoli 5x manj oziroma bližje 130 do 150 mio. Kar je še vedno lep denar.

IN uvrstitev na NYSE ni nekaj trivialnega. Ne greš v NY, pa rečeš "Čujte jaz sem pa Nimda, pa bi kotiral pod oznako NIMD". Najprej nekemu JP MOrgan Chase-u ali pa Goldman Sachsu plačaš pošteno da te predstavi, Da NYSE sploh vidi, če si ti zadosti dober za njih. A bi bila NIMD zadosti likvidna, a je to nekaj kar bi folk pritegnilo. Potem bi moral Nimda poročat SEC-u pa Ameriški davkariji, pa met VSE ampak VSE spesnjeno v okvirih ameriške zakonodaje. Nimda bi potem moral sklicat Annual Meeting ne v lokalu na Brilejevi v Dravljama, ampak nekje v kakem hotelu na Lower Manhattnu.. Vse te reči pa imajo za posledico praviloma fakture, katere plačnik je Nimda Inc., zneski pa se štejejo z nekaj nulami, in spredaj niso samo nule.

IN vprašanje je, ali vse to razume tudi podjetnik iz Ivančne Gorice, ki je pred pol leta preko Financ sporočal Vladi, da naj se zavzema za sistem, ki ga v Sloveniji poznamo že ves čas lastne države pa še kaki dve desetletji prej. Govoril je.. o kadrovskih štipendijah...