Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Opojna pijača mornarjev in punčk

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

lalou sporočil: 178
[Glavni forum] Tema: Opojna pijača mornarjev in punčk
[#2435449] 23.07.14 13:13 · odgovor na: anon-231230 (#2435374)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: lalou 23.07.2014 13:19
Ja, ekstremi na področju proizvodnje/pridelave alkoholnih pijač so lahko precejšnji. Ni pa nujno, da so ti ekstremi kar per se sam vrh na svojem področju. Eni so lahko odlični, spet drugi precej ponesrečeni. Sam sem že poskusil tequilo, ki je bila za moj okus malce preveč podobna sicer dobremu konjaku kot sami tequili in ki naj bi po mnenju nekaterih celo spadala v vrh tequil. Ali pa pivo, kjer je bila alkoholna stopnja bližje žganim pijačam kot pivu. Ali pa celo chardonnay, ki je bil bolj podoben jabolčniku kot pa chardonnayu/belemu burgundcu. V tem oziru sem konzervativec. Drugače so mi "nizkooktanske" alkoholne pijače (vino in pivo) bližje kot "visokooktanske" pijače (žganja).

Mimogrede, Michael Jackson - pa ne tisti Michael Jackson - je celo sestavil nabor deskriptorjev za škotske enosladnike, ki so značilni za posamezen rajon/posamezno pokrajino.

Od žganih pijač imam še največ izkušenj z viskiji. Dosedaj so me najbolj impresionirali The Macallan 25 yo, Highland Park 25 yo, Lagavulin 16 yo in Cragganmore 12 yo.