Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-121498 sporočil: 232
Zadnja sprememba: anon-121498 11.07.2014 11:12
neto puf oz. preostanek pufa (poleg kupnine za MELR imajo še kar nekaj poslovno nepotrebnega premoženja) jemljem 250mio EUR
To žal ne drži. skupina ima po prodaji MELR in Birra Peje (ki je bila mimogrede prodana na 10,5 kratniku EBITDA-ja) 235 mio EUR neto dolga. Po prodaji RALG, ki bo imela učinek na razdolžitev skupine PILR v višini cca. 30 mio EUR (to ni kupnina)in cca. 25 mio EUR organski razdolžitvi skupine v enem letu (2013 so odplačali več kot 30 mio EUR posojil, leto prej pa še več), po prodaji Skupine Delo v višini cca. 5 mio EUR in po prodaji ostalega finančnega premoženja (predvsem elektro podjetja) in naložbenih nepremičnin v višini cca. 5 mio EUR, bo imela skupina Laško na dan 30.6.2015 cca. 170 EUR neto dolga.

Če torej ustvari 40 mio EUR EBITDA-ja (moja ocena je cca. 37 mio EUR) in ob 10x kratniku tega kazalnika znaša EV 400 mio EUR. Če od tega odšteješ 170 mio EUR dolga, dobiš equity v višini 230 mio EUR. Če to deliš s številom delnic hitro ugotoviš, da je vrednost dokapitalizacijske cene delnice...no ja to pa verjamem, da si bo znal vsak sam izračunati.

Ali je realno, da se PILR proda po 10 kratniku EBITDA-ja? Če gledaš 15 letno povprečje prevzemov v tej panogi, so bili opravljeni po 10,55 kratniku EBITDA.