Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Delavci Aha Mure dobili odpovedi pogodb

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-128646 sporočil: 3.051
[mhorva35]
> [ap72]
> preveč se razburjaš. in nisi odgovoril, če delaš v javni upravi.
> jaz spoštujem vse ki delajo, to velja tudi za javno upravo.
> ne vem, v čem je bila žalitev? v katerem stavku na kak način, pa ti meni razloži. potem bom pa še jaz.

Ne vem zakaj bi jaz tebi moral to razkrivati, če delam ali ne v javni upravi.
Da je tvoje predvidevanje mimo ti zaupam, četudi ti meni o svojem delu nisi zaupal nič, ne delam v javni upravi in nikoli nisem.
Zelo pa te dragi kolega lahko potolažim, vse svoje življenje sva z ženo preživljala družino zgolj s svojim delom, nisem nikoli dobival nobenih socialnih pomoči, za dva otroka zgolj leto dni neko malenkost iz naslova otroškega dodatka za enega, plačal vrtec, nisem koristil štipendij in drugih prejemkov ali soc. transferov na v Jugi ne v Sloveniji. Tako, da te zadeve nikar naj ne skrbijo. Še več, ko so bile organizirane počitnice preko Zveze prijateljev mladine, mi je takrat 9 letna hčerka postavila vprašanje, kako to, da pa njena sošolka, otrok s.p., ki je v njenih očeh bila med bogatimi, plačala za letovanje polovično ceno kot njen očka, ki je naokoli hodil peš, gospod sp. pa z razkošnim mercedesom in seveda še kombijem za opravljanje gospodarske dejavnosti.

No, sedaj pa mi lahko zaupaš kaj si potem mislil z zapisom:
»Predvidevam, da delaš v javni upravi, recimo.« ob moji pripombi, da nisem povsem dojel, kaj si hotel povedati.
Razburjam se ne, čudim pa se, kako na čisto konkretno prošnjo dobivaš v dar odgovor:
»Predvidevam, da delaš v javni upravi, recimo«.
Kakšno pa je moje stališče glede konkretne vestičke o gospe Lukančič pa lahko verjetno razbereš iz mojega zapisa, je čisto na vrhu-tu forum.finance.si/?m=...267&single
Dokaj hitro ti je kolega priskočil na pomoč.
Počasi dojemam, da forum služi zgolj partijski propagandi ne pa strmenju za odpravo ene od v oči bijočih svinjarij, kar zgodba o AH Muri je.
saj ti verjamem, in moja opomba je bila na "predvidevam" in "recimo", ni bila trditev. tudi v javni upravi poznam ljudi ki razumejo stvar in tudi v gospodarstvu marsikdo ne razume, ne glede na položaj. tako je.
te spoštujem, če si sam vse naredil in spravil otroke gor in si trpel ob pogledu na vse s.p.-je ki so vozili otroke v mercedezu na socialne počitnice. tako je tudi šoltes toliko let ob fini državni plači bival v neprofitnem stanovanju, vidiš tako je, mene on bolj moti, neprimerno bolj, neizmerno bolj. ne vem če se strinjava v tem?

zdaj pa moja razlaga moje pripombe. stečajni upravitelj je ob "delitvi knjižic" opazil, da delavke zanima, kdaj bi lahko spet delale in kako bodo končale začeti posel. hudiča. kaj jih to briga. to se zdaj sprašujem. ko smo brali komentarje, kako je Lukančičeva pobasala denar in ga odnesla v srbijo, kako dolguje denar davčni upravi, kako iz meseca v mesec lovi denar za plače... takrat se je vsula gnojnica, kako se je zakalkulirala, kako ne zna dobiti dobrega posla, kako ne zna dobiti denarja, kako so v Italiji obesili enega takega, ki se je tako delal norca iz ljudi - z glavo navzdol na kandelabar, kako laže, in tako naprej in naprej. se pravi, delavke je imela za norca, državo je imela za norca in zakaj bi zdaj končevali posel in delo, - kdo bo prevzel odgovornost? sindikalistka je izjavila: naj pride pred delavke če si upa!sindikalistka! meni se sliši kot grožnja - tebi ne? in moje vprašanje je bilo, kdo bi sploh še poskusil? končati posel in izpolniti naročila? zakaj? očitno je brez veze in je zavod za zaposlovanje rešitev. potem, če je zavod za zaposlovanje rešitev, potem zakaj bi koga skrbelo.
morda pa, in upam da ja, so te delavke ene skrbne mravljice, ki so rade delale tudi za minimalno plačo, da je le bila, da so bile ena z drugo, nekje v socialnem okolju, in mojca mislim da jih je spoštovala. delale so in ni jim vseeno, da bojo kupci s stečajem odšli, odšli bojo za vedno.
in mojca je vedno poudarjala da garantira s svojim premoženjem, ne vem če res, bomo videli.
podjetnik je pri nas kriminalec. težko dokaže da ni, ni spoštovan in ni spoštovana njegova pripravljenost, da tvega.
služb ni brez kapitalistov, podjetnikov,... ja tisti, ki so to probali razumejo mojco. razumejo mojo pripombo. morda je res pokradla, če je naj odgovarja, dokumente ima stečajnih in naj vloži ovadbo.. mislim pa, pa da je predvsem preveč tvegala, predvsem preveč v komunistični državi, ki nima posluha za podjetništvo.
ga ni bilo komentarja: škoda, da ji ni uspelo. tega ni bilo. slovenci imamo dominanten gen za fovšijo.
pa zdrav mi ostani.