Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-308559 sporočil: 211
[brane]
> [najobj]
> > [tmatej]
> > > [ctx]
> > > > [Endimion]
> > > > Cimos je OGROMEN izvoznik...
> > >
> > > Točno tako izvozil,ups navozil nam je čistih 400 miljonov pufa,ki jih bodo očitno vračali davkoplačevalci tako ali drugače,preko DUTB ali pa bank.
> > > Čestitam_zaslužiš spomenik_za norost.
> > > Če Cimos požgemo in zravnamo z buldožerji bo po tem kar se obeta vnapreje še najcenejša rešitev.
>
> > Mene to spominja na case, ko je Mehanotehnika v USA izvazala sivalne strojcke za 3$ in z vsakim naredila za 1$ izgube. Nekega smisla zame to ravno ni imelo, je pa Mehanotehnika taktat priskrbela ogromno deviz ($) za takratno bankrotirano drzavo in bila zaradi tega vsem v ponos. No, danes sem precej starejsi, smisla v tem pocetju se vedno ne opazim najbolje, mi pa zna "klub nebojsega" (Endimion, crt, brane...) to logiko podobno ucinkovito statisticno razloziti, kot so to nekateri poceli v tistih starih casih slave slovenskega ponosa proizvodnje igrac.
> >
> > Jaz sem sicer preprican, da bo rezultat zelo podoben takratnemu, a kdo sem jaz, da bi sodil...
>
> ... OK, sicer mene nisi nič vprašal, ampak ker je za naštete tvoje vprašanje preveč "tricky" in se očitno nočejo izpostaviti, se bom jaz ... evo, tukaj

Debata tukaj je postala nesmiselna, Frankl pravi, da se preveč jezim, zato se bom na tem forumu v prihodnje oglašal zelo redko.

Pri strategiji države je treba slediti cilju, da čim več ljudi dela in ustvarja dodano vrednost, hkrati pa krmariti med predpisi EU, da nam ne morejo očitati nedovoljenih pomoči.
Tako delajo vse tudi najbolj razvite države Nemčija-Opel, Francija-Alstom, ZDA Arizona - avtomobilska industrija.

Poveličevanje mikro podjetij in njihovega pomena v nacionalni ekonomiji je na tem forumu, ki ga očitno sestavlja profil ljudi iz te srenje, zelo močno izraženo. Prav tako je močno precenjeno znanje v teh podjetjih.

Prehod iz mikro v srednje ali iz srednjega v veliko podjetje je nekaj kar se ne ustvari čez noč. Za kaj takega je treba več desetletij, saj danes tudi največja zasebna podjetja npr. Akrapovič še niso velika, pa delajo že več kot dve desetletji.

Skratka mikro in majhni ne morejo nadomestiti velikih, zato je propad vsakega velikega nenadomestljiva škoda.
Za tiste, ki se želite seznaniti z realnimi razmerji, ne pa ctx-ovimi blodnjami je tukaj povezava:
www.ajpes.si/doc/LP/...e_2013.pdf

Za Cimos pa:
Blodnje, da je podjetje zanič, če je 400 milijonov zadolženo, so brez realne podlage
Cimos ustvarja okoli 55 mio. € EBITDA - marže in ima izdelke, ki jih lahko prodaja vodilnim evropskim avtomobilskim proizvajalcem.
Skupina ima 7000 zaposlenih, ki jim izplača 96 mio. bruto bruto plač.

Država dobi vsako leto 26,7 mio. prispevkov in še dohodnino od delavcev okoli 15 mio. €, dobi tudi DDV.

Da bo teh 7000 ljudi dobilo v trenutku delo v nekih novih podjetjih, je čista blodnja, ker imajo neka specifična znanja in večina jih bi bila precej časa v breme državi.

Sedaj mi pa povej ali je bolje, da si ljudje sami zaslužijo
55 mio neto plač
dobi država
55 mio. davkov in prispevkov

ni treba država plačati socialnih transferjev za nezaposlene
npr. 30 mio. €

To je ena sedmina vseh plač, ki jih izplačajo podjetniki v Sloveniji
www.ajpes.si/doc/LP/...P_2013.pdf

Za konec problem ni take vrste, da bi nekaj veseljakov histerično kričalo zapreti, zapreti in to z argumentom ... ker je podjetje zadolženo
Hja, to potem v končni fazi ni nič drugega kot subvencioniranje oziroma pretakanje od uspešnih k neuspešnim. Kje boš potem postavil meje (katero podjetje je še dovolj veliko za te orgije, koliko je meja izgub, koliko časa lahko furamo to pretakanje,....) in nenazadnje ali so to podjetje "naši" ali "njihovi" ?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2399528

Strani: 1

anon-177 sporočil: 2.077
Zadnja sprememba: anon-177 28.05.2014 13:41
[fastriff1]
> [brane]
> > [najobj]
> > > [tmatej]
> > > > [ctx]
> > > > > [Endimion]
> > > > > Cimos je OGROMEN izvoznik...
> > > >
>
> Za konec problem ni take vrste, da bi nekaj veseljakov histerično kričalo zapreti, zapreti in to z argumentom ... ker je podjetje zadolženo

Hja, to potem v končni fazi ni nič drugega kot subvencioniranje oziroma pretakanje od uspešnih k neuspešnim. Kje boš potem postavil meje (katero podjetje je še dovolj veliko za te orgije, koliko je meja izgub, koliko časa lahko furamo to pretakanje,....) in nenazadnje ali so to podjetje "naši" ali "njihovi" ?
Ne, ne gre za subvencioniranje, ampak za ohranjanje vrednosti v različnih oblikah, za kar si mora država prizadevati,
poglej primer avtomobilske industrije v ZDA npr.

Osebno sem samo nasprotnik požigalništva, kajti na požganem ne zraste nič in ljudje tam ne morejo živeti.
Če imamo njivo, ki daje hrano, jo moramo bolje obdelati, da bo dala več, ne pa zato, ker ne daje zadosti za želje, po ctx-ovo vse porušiti, požgati.
Take anarhistične metode ne bodo preživeli niti po tvoje dobri, ker bodo po požigu slabih še bolj obremenjeni.

Ali je bolje, da si vsak sam zasluži večino in (ker je to neka družbena norma) prerazdelimo neko malenkost ali je bolje, da po nekih "merilih" prepovemo delati neki skupini in ji zagotavljamo celotno preživetje?

Strani: 1