Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-202357 sporočil: 1.374
[TadejK]
> [kzupanc]
> bi ravno več odločnosti do Grčije in podobnih zmanjšalo uspeh protievropskih strank

1. Naštej države, "podobne" Grčiji.
2. Navedi lastnost, po kateri so ji po tvojem podobne (če začnem s tistimi, ki jih navajaš ti, pa potem nadaljujem še z drugimi: kradljivost, lažnivost, lenost, razsipnost, _____ ).
3. Navedi relevantni kvantitativni parameter, iz katerega je razvidno, da so ji v tej lastnosti podobne.

Namreč, prav tovrstni klišeji so problem, saj so vse bolj trdno zakoreninjeni v državah, ki po mnenju lastnih državljanov (in kot opažam tu na forumu, tudi po mnenju premnogih Slovencev) samo dajejo in dajejo in od vsega nič nimajo, tisti na drugi strani pa samo kradejo in lažejo in jemljejo.

Recimo to, da so (tudi) Španci bojda razsipni in leni, nima v številkah nobene podlage. Ko se je kriza začela, je bil njihov javni dolg 25% BDP. Tudi po številu delovnih ur na teden so bili v EU nadpovprečni, produktivnost na uro tudi ni bila nobena katastrofa. Ampak velika večina Nemcev preprosto "ve", da so Španci razsipni in leni: www.thelocal.es/2013...-spaniards

In moje zelo trdno prepričanje je, da so takšni klišeji, kot sem že zapisal tudi v članku, nestrpni in destruktivni. Celo v primeru, da za nekatere državljane določene države kak tak kliše drži, je pripisati lastnost lažnivosti ali lenosti narodu kot celoti in ne posameznikom, nestrpno in destruktivno. Če takšne klišeje razpihujejo mediji, je to žalostno, če na njih temeljijo odločitve politikov velesil, je pa to nedopustno (in, kot bi rekel Geithner, "strašljivo").

Sem pa pričakoval, da bo to stališče mnoge motilo. Sploh takšne, ki so tako navajeni imeti sovražnika, da si ga, če ga ni, pač imaginarno ustvarijo.

> [kzupanc]
> V franciji je posebej vnebovpijoč primer klovna Hollanda. Kaj vse je trosil okoli, sedaj pa dela drugo, pa tudi to neuspešno. Kako naj volilci podprejo strank takega revšeta?

Pa si ti pogledal rezultate volitev v Franciji, ali govoriš po občutku? Saj se nihče ne čudi, da je FN prejel več glasov kot Hollandov PS; šok je v tem, da je prejel več glasov kot UMP ...
Čestitke!Še posebej za odgovor!