Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Brezplačnik Žurnal24 bo jutri izšel zadnjič

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

grgl1976 sporočil: 271
No, saj je tudi portal Bolha na podobni poti - stalna izguba in stalne dokapitalizacije...res da je portal popularen, vendar žal veliko število oglasov še ne pomeni prihodkov za podjetje.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2386349

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[grgl1976]
No, saj je tudi portal Bolha na podobni poti - stalna izguba in stalne dokapitalizacije...res da je portal popularen, vendar žal veliko število oglasov še ne pomeni prihodkov za podjetje.
Kot uporabnik (kupec - opravil sem tam ze 30-50 nakupov, vse od fizicnih oseb): Bolha je sfaljena. Zaceli so dobro, kot kopija ebaya, z avkcijami, a je portal degeneriral v oglasnik, ker niso dovolj radikalno delali reda. Recimo, meni se je zgodilo da sem na avkciji zmagal, potem pa mi prodajalec sporoci, ces, ah, ono na bolhi, nimam vec, sem ze zdavnaj prodal. Naredi to na ebayu parkrat, pa dobis nogo.

Kot posledica drazb nekaj let prakticno ni bilo, ampak je to postal internetni mali oglasnik. In za internetne male oglase ne bo nihce nic placal, medtem ko prodajalci ebayu placajo za elektronske razmere kar krepko provizijo, v zameno seveda dobis soliden sistem ratingov, arbitrazo, njihov payment sistem (paypal) ki podpira tudi dispute resolution, itd.

Na bolhi pa se se vedno kupuje tako kot nekdaj v salomoncu: vecina ljudi da kar v oglas telefonsko, sporocil preko bolhe pa sploh ne berejo. Potem se zmenis nekje v zivo in neses gotovino s sabo. Paypala ne pozna nobeden, nekateri celo po povzetju nocejo posiljati, tako da ce ni prodajalec iz tvojega kraja, si ze na pol oplel.

Kako naj tak portal potem prezivi? Saj so se v salomoncu bili oglasi zastonj... ce slucajno ebay na eni virtualki postavi "ebay slovenija" lahko kar zaprejo.

Strani: 1