Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Minister Čufer, aikido in Machiavelli

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.212
[Glavni forum] Tema: Minister Čufer, aikido in Machiavelli
[#2375907] 23.04.14 07:25 · odgovor na: 0329Softb (#2375904)
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: crt 23.04.2014 07:30
[0329Softb]
> Slabo so nasprotovali. Nihče ni odstopil, sklical tiskovke, podal ločeno mnenje, nič. Za mene so enako odgovorni.

Potem smo krivi vsi. Tudi midva bi se lahko šla pred parlament politi z bencinom in zažgati.
en cas sem ze imel na jeziku, evo... ti o jazbecu kot da je orban ;)

odgovor na tvoje vprasanje - naceloma ja, vendar je za vaju bistveno bolj umestno reci, da ni vajina stvar resevati tako rec, kot za guvernerja cb.

sploh ce gre za taksno cb, ki nima monetarne funkcije in je tkoaltko na svetu danes pretezno zato, da nastopa kot skrbnica bancnega okolja.

ti morda odgovoris - a naj se potem jazbec gre polit z bencinom?

po moje ne, vendar tisto, kar bi vsekakor bilo mozno, je javna objava nasprotovanja bs s strani same bs. tako o tem ne bi bilo treba ugibati ali brati iz druge roke, tudi ce je tadejeva. guvernerja imenuje parlament, pa naj ga potem odstavlja, ce mu je do tega.

mimogrede, to glede odstavljanja je pravzaprav zanimivo.

39. člen

(Razrešitev članov Sveta Banke Slovenije)

(1) Član Sveta Banke Slovenije je lahko predčasno razrešen samo:

1. če sam zahteva razrešitev,

2. če v času trajanja mandata nastopijo razlogi za nezdružljivost opravljanja funkcije,

3. če se v predpisanem postopku ugotovi, da ne izpolnjuje več pogojev, ki se zahtevajo za opravljanje njegovih dolžnosti, ali je zagrešil hujšo kršitev. Predpis, ki ureja postopek izda Banka Slovenije v soglasju z ministrom, pristojnim za finance.

(2) Član Sveta Banke Slovenije je predčasno razrešen z dnem, ko Državni zbor Republike Slovenije ugotovi, da je nastopil eden od razlogov iz prejšnjega odstavka tega člena.

(3) Zoper odločitev Državnega zbora Republike Slovenije o razrešitvi je možno sprožiti upravni spor po zakonu, ki ureja upravne spore.

ze to ni videti cisto enostavno, dodajmo pa se, da so v zakonu, ko gre za imenovanje, izrecno loceni guverner, viceguvernerji ter clani sveta, regulacija odpoklica pa govori samo o clanih sveta.