Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Predolge poti odvzamejo čar karavaninga

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Avto] Tema: Predolge poti odvzamejo čar karavaninga
[#2375126] 21.04.14 21:04 · odgovor na: klemenstp (#2375124)
Odgovori   +    18
[klemenstp]
Že nakup&najem avtodoma je velik finančni zalogaj. V kolikor nimaš veliko dopusta, se mi zdi tole finančno nesmiselno.
Hja, saj tudi vikend ni, pa je se vedno vikendasenje po Hrvaskem za slovence ful privlacno. Ekonomika sicer nikakva, za veliko noc se cisti, za prvomajske se dozidava razne skarpe in tlakovce dela, poleti se dopustuje, potem pa spet pol leta zadeva sameva...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2375126

Strani: 1

MM1411 sporočil: 4.807
[Avto] Tema: Predolge poti odvzamejo čar karavaninga
[#2375136] 21.04.14 21:44 · odgovor na: bc123a (#2375126)
Odgovori   +    9
[bc123a]
> [klemenstp]
> Že nakup&najem avtodoma je velik finančni zalogaj. V kolikor nimaš veliko dopusta, se mi zdi tole finančno nesmiselno.

Hja, saj tudi vikend ni, pa je se vedno vikendasenje po Hrvaskem za slovence ful privlacno. Ekonomika sicer nikakva, za veliko noc se cisti, za prvomajske se dozidava razne skarpe in tlakovce dela, poleti se dopustuje, potem pa spet pol leta zadeva sameva...
Res je tako, po lastnih izkušnjah.....in če nisi prav mladi in neiztrošeni upokojenec, potem itak nimaš neomejeno dni dopusta, da bi se ti izplačalo.
Bolje je za vrednost vikenda nekje ob morju ali hribih, kupiti stanovanje v univerzitetnem mestu in ga oddajati recimo študentom, za prejeto najemnino pa lahko greš na dopust kamor želiš.
klemenstp sporočil: 2.568
[Avto] Tema: Predolge poti odvzamejo čar karavaninga
[#2375168] 21.04.14 23:46 · odgovor na: bc123a (#2375126)
Odgovori   +    13
[bc123a]
> [klemenstp]
> Že nakup&najem avtodoma je velik finančni zalogaj. V kolikor nimaš veliko dopusta, se mi zdi tole finančno nesmiselno.

Hja, saj tudi vikend ni, pa je se vedno vikendasenje po Hrvaskem za slovence ful privlacno. Ekonomika sicer nikakva, za veliko noc se cisti, za prvomajske se dozidava razne skarpe in tlakovce dela, poleti se dopustuje, potem pa spet pol leta zadeva sameva...
Sem ravno nazaj iz Blatnega jezera, kjer je naprodaj veliko novih apartmajev (cen sicer nisem preverjal) ampak je najem tako poceni, da četudi bi šel 10x letno gor za nekaj dni, sploh ni računice, da bi kupil. Pa položnice, vzdrževanje, davkarija etc. Itak se pa naveličaš enega konca, vsaj jaz.
anon-293460 sporočil: 457
[Avto] Tema: Predolge poti odvzamejo čar karavaninga
[#2375242] 22.04.14 09:26 · odgovor na: bc123a (#2375126)
Odgovori   +    8
[bc123a]

Hja, saj tudi vikend ni, pa je se vedno vikendasenje po Hrvaskem za slovence ful privlacno. Ekonomika sicer nikakva, za veliko noc se cisti, za prvomajske se dozidava razne skarpe in tlakovce dela, poleti se dopustuje, potem pa spet pol leta zadeva sameva...
kot bi govoril o hruškah in jabolkah. Avtodoma ne moreš primerjati (po udobju) niti z 20m2 garsonjero. In nepremičnina ima po 20 letih še vrednost, avtodom pa gre na odpad.
Ima pa avtodom druge čare, predvsem greš kamor ti paše. V predsezoni, v sezoni, ko je vse polno, te nikjer ne spustijo not. Pa cestnine so drage, da ne govorim o trajektih in gorivu. To je uničilo čar karavaninga. Potem se pa še ne premakneš iz ene lokacije, ker ne veš. če boš drugje dobil mesto. Ne spustijo te v mesta, zato moraš prišteti še cene javnega transporta.
Strošek apartmaja je okoli 400 eur letno, kar je manj kot zavarovanje in registracija avtodoma.

Strani: 1