Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-293268 sporočil: 1.693
[Damjan2006]
> [mhorva35] > Pa res ne vek kaj glumiš- vtipkal sem podatke o številu zaposlenih v JU in mi je pač vrglo ven št. moj podatek 31.322 za 2014, tebi za leto 2014-31.205. Torej pri tebi so stroški VIŠJI.

pri mojem podatku je 117 ljudi manj, pa večji stroški?

> KAJ TI TOREJ HOTEL PODTAKNITI IN PREDVSEM ZAKAJ?

Samo link na leto 2014 si dodal. Jaz pa sem ti odvrnil s povezavo na arhiv, da se vidi, kako so se te hroščki množili.

> O širši problematiki pristopa govorim in zato je tvoje pisanje o mojem podtikanju res zgolj podtikanje s tvoje strani.

Podtikanje je, če ne pokažeš vseh podatkov. V javnem sektorju, to pa so uradniki na ministrstvih, v agencijah, v občinah, tudi v javnih zavodih in na evropskih projektih je zaposleno 40.000 preveč zaposlenih. In kot sam predlagaš, najprej naj dobijo "šut karto" tisti, ki so bili nastavljeni tja pred vsakimi volitvami, pripadniki (ali sorodniki) strankarskih veljakov na oblasti. Ukiniti je seveda treba VSE občine in narediti dve regiji in glavno mesto. In dokler regiji v celoti ne bosta imeli enakega standarda kot glavno mesto, se vsa sredstva za razvoj iz EU usmerijo v regije.

Seveda Ti želim, da svoj praznik praznuješ v redu.
Ja drži, se mi je zares zatipkala letnica sem vstavil 2014 namesto 2013, kar mi je v resnici ven vrglo. Namreč se mi v tem trenutku ni zdelo tako pomebno skupno za 100 gor ali dol ampak zgolj reakcija na besedo JU- ker tu se največkrat zgodi, da se sploh ne ve ali se govori o JU ali JS, kaj šele o delu v JU.
Glej sploh ne zanikam in obsojam prekomernega zaposlovanja, zame tudi ni pomembno za koga gre, rdeče ali črno... gre za delovna mesta na silo.Govorim pa, kakor koli obrneš o ljudeh in njihovih usodah in če jih zmečeš enostavno ven, je treba vseeno vedeti, kakšnega potenciala si se znebil- gnil ali morebiti zavzet za delo.

Nisem imel nobenega namena zavajati, sem ti pokazal na kaj sem v postih opozoril. Na tebi je, da mojo razlago razumeš tako ali tako kot je bila mišljena. Sem pa prebral tvoje konkretne predloge, z marsičem se strinjam, marsikaj bi dodal, karkoli pa hočeš izvesti, je treba narediti z veliko mero preudarka, da ne storiš nepopravljivih napak, krivic in v končni fazi vse to preneseš tudi nate in name. Veš koliko plačujemo za horuk ukrepe- ali je recimo v mb res bilo pospraviti u nulo od leta 90. enih 20- 30.000 delovnih mest- Pri Zlatorogu pa je takrat s Henklom uspelo- nekaj si tam tudi o regijah pisaril...in črtal vse občine. Pojdi na teren, poglej od občine do občine druge zgodbe.