Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-293268 sporočil: 1.693
[mhorva35]
> [jezdec666]
> ... in nato pričakovat, da bodo sodniki in tožilci najboljši pravniki v državi ane, pričakovat da bodo pisci zakonov nekoruptivni, da bodo uradniki naredili vse za uspešno črpanje EU sredstev in tako dalje a ne? Ni glih verjetno, enostavno je treba uvesti neka merila in dobre plačat bolje, one pa, ki hodijo stikat jutro z večerom enostavno postavit na minimalko ali nagnat. Uravnilovka je djeansko smrt povsod, tudi v JS je škodljiva. Za boljše delo je treba manj ljudi, pa te imet sposobne in uigrane, mene je bilo recimo kar groza, ko sem gledal tisto oddajo o črpanju EU sredstev, ko se babnce kregajo za oslovo senco, dnar pa odteka mimo.

A veš, saj drži, a to pisarjenje na pamet je moderno ko šus o 50% in -30% plače za preostale je prav enak šit, kot tisto, kar ti prikazujejejo preko TV ekranih- najprej je treba ločiti zrnje od plev potem( kdo,kao ob vsem klientelizmu v javni upravi) dati izvedljive predloge, sicer počnemo enako kot tisto politično mlatenje prazne slame okoli nič.
Eni temu rečejo tudi populizem.
Če pa kdo misli, da bo imel za - 30% € najboljšo storitev kjer koli, od človeka,ki se je zavestno odločil še za študij, je pa iluzorno pričakovati, da mi bo parketar za 12 m2 v 2 urah zaračunal 160 €, oni pa bi naj bil najboljši za - 30%.
Pa ne se čuditi, da si tudi taki mlajši slej ko prej poiščejo tujino, šolanje je bil pa moj strošek.
Torej računica in pamet vkup.
Blagoslov vam na današnji dan in vse naslednje, ki v srcu dobro mislite in ste prepričani, da kar je dobro za vas, je dobro za prav vse Slovence tudi tiste, ki jih imajo nekateri v množici vseh 31.322 za lenuhe.

e-uprava.gov.si/ispo...cetna.ispo

Izvoli pa izračunaj točno kje in kako boš našel višino prihranka, ki ga
pričakuje kolega z pozivom - 50% zaposlenim in točno kateri so tisti preostali osebki, ki jim bi - 30 nabil. Iz tabele se da vse izračunati.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2374797

Strani: 1

anon-96090 sporočil: 1.218
[mhorva35] Blagoslov vam na današnji dan in vse naslednje, ki v srcu dobro mislite in ste prepričani, da kar je dobro za vas, je dobro za prav vse Slovence tudi tiste, ki jih imajo nekateri v množici vseh 31.322 za lenuhe.

e-uprava.gov.si/ispo...cetna.ispo

Izvoli pa izračunaj točno kje in kako boš našel višino prihranka, ki ga pričakuje kolega z pozivom - 50% zaposlenim in točno kateri so tisti preostali osebki, ki jim bi - 30 nabil. Iz tabele se da vse izračunati.

Lepo nam hočeš podtakniti podatke, čeprav si lahko ogledaš tudi tole:
e-uprava.gov.si/ispo.../arhiv.jsp
Leta 1999 smo imeli 14.000 zaposlenih v tem segmentu, zdaj jih je 31.000, torej to se je podvojilo. Problematični pa niso deli policije, vojske in IKS, ampak postavka 1. kjer je zdaj 14.000 zaposlenih, prej jih je bilo 2000. Pa v sedanjem sistemu UE, občine, in zaposleni v firmah v 100% lasti države sploh niso navedeni.

Strani: 1