Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Titova poslednja bitka

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-187668 sporočil: 5.835
[Glavni forum] Tema: Titova poslednja bitka
[#2374316] 19.04.14 16:32
Odgovori   +    40
"Včasih so me verbalni spopadi med komunisti in antikomunisti spravljali v slabo voljo in tesnobo ..."
Takoj po vojni so bili v Sloveniji umorjeni dojenčki in otroci. Krivci niso bili kaznovani, tesnoba je upravičena.
"... danes mi ne pridejo več do živega in mi gre, ko jih poslušam, kvečjemu na smeh."
Smeh zaradi teh dogodkov ni upravičen.
"Kajti najbolj zdrava reakcija na to specifično obliko slovenske kolektivne blaznosti je lahko samo smeh."
Zapreti po koncu vojne dojenčke in otroke v koncentracijsko taborišče, je blaznost. Povzročiti njihovo smrt je blaznost.
"... najbolj zdrava reakcija ... je lahko samo smeh."
Ne, to ni zdrava reakcija. Morda bo kdo mnenja, da teh povojnih otroških koncentracijskih taborišč v Sloveniji sploh ni bilo, navajam vir:

"15.08.1945 so partizani iz koncentracijskega taborišča Kidričevo materem pobrali 350 otrok starih do deset let in jih odpeljali v pripravljeno koncentacisjko taborišče za otroke v grad Ormož. Naredili so to iz straha pred mednarodnim rdečim križem. V enem mesecu je v tem gradu v Ormožu umrlo 39 otrok starih do 5 let. Umrli so zaradi lakote ." demokracija.si/slove...ko-taborie

V članku z naslovom: Partizani so po 9. maju 1945 ustanovili otroško koncentracijsko taborišče, je naveden
seznam umrlih otrok z imeni in priimki in z njihovimi datumi rojstva in smrti. Dojenčki in otroci so umrli avgusta in septembra leta 1945.