Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Titova poslednja bitka

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

ivon sporočil: 1.349
[Glavni forum] Tema: Titova poslednja bitka
[#2374214] 19.04.14 13:55
Odgovori   +    64
Levičarji-desničarji, termini , s katerimi naklepno manipulirajo (ker je v njihovem interesu, sic!) mnogi, tudi Steinbuch??!

Žiga Turk (petek, 21. marec 2014, Koordinatni sistem)
Morda je rešitev za Slovenijo v tem, da politični diskurz iz smeri levo-desno premaknemo v smer zrelo-nezrelo.
Le zakaj Žiga Turk ni sprejemljiv za staro gardo?

PS: Medijski delavci so nenavadna družbena skupina. O sebi mislijo, da so zelo odprti, napredni in kritični. A se njihova odprtost, naprednost in kritičnost hitro končajo, ko začnejo govoriti o svojem poklicu. Takrat postanejo zaprti, konservativni in slepo zazrti v preživeto novinarsko mitologijo, je prepričan britanski publicist, založnik in novinar Dan Hind.
Novinarje večinoma zanima samo to, kako bi še naprej obdržali službe ter ohranili privilegirano vlogo pri določanju in usmerjanju javnega mnenja.(zanimivo, zapis na Delo.si)

Bolje ne bi mogli opisati "naših" mainstream novinarjev!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2374214

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[Glavni forum] Tema: Titova poslednja bitka
[#2374235] 19.04.14 14:26 · odgovor na: ivon (#2374214)
Odgovori   +    6
[ivon]
Novinarje večinoma zanima samo to, kako bi še naprej obdržali službe ter ohranili privilegirano vlogo pri določanju in usmerjanju javnega mnenja.(zanimivo, zapis na Delo.si)
To je zapis Lenarta Kučića, ki sicer piše za Delo, a vendar jaz med njima ne bi postavil enačaja. :-)
Tu je še ena njegova, ki ti bo mogoče všeč:
Samoumevnost njegovega odgovora – da je Rusbridger postal odgovorni urednik, ker je pač tako sposoben – je bila zame nekaj čisto novega. Če sem se o nadrejenih pogovarjal s slovenskimi novinarskimi kolegi, nismo njihovih uredniških funkcij skoraj nikoli pripisovali novinarskim ali organizacijskim kvalitetam. Vedeli smo, da je nekatere posredno ali neposredno nastavila politika. Drugi so postali uredniki zaradi osebnih povezav, ponujenega denarja ali prepričanja, da so novi lastniki končno prepoznali njihove spregledane potenciale. Pripovedovali smo si anekdote z uredniških sestankov, ki so razkrivale njihovo nerazgledanost in nenačelnost, ter sočustvovali s tistimi, ki so jih zadušili birokratske naloge, prosjačenje za oglase in nabiranje poceni prispevkov zaradi nenehnega zniževanja honorarjev.
www.lenartkucic.net/...erdinanda/

Strani: 1