Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-293268 sporočil: 1.693
[mhorva35]
> [maiale]
> Jaz pa mislim, da bodo tovariši Bučar, Kučan ter ostali očetje iz Zveze komunistov, Jankovića le prepričali, da se umakne. Saj veste, za partijo je potrebno žrtvovati osebne želje in interese.

Če bi vsi komunisti bili Bučarjevega kova, Slovenija ne bi bila tako zabredla.
Ali ti veš o njegovih nepoštenih rabotah in polnjenju lastnih žepov več, potem bom spremenil mnenje. Je pa res, med en velik naivni otrok, ki je ostal v ideji predan verujoč, da drugi tega sistema ne bodo tako zlorabljali.
Tak je moj pogled od daleč, če je od blizu drugače, ok me boš razsvetlil in ti za to hvala.
Če napišem, mislim običajno kot je zapisano. Ampak razen, da je Bučar naivni komunist, danes otrok, in tak bo ostal do smrti, ne vem, da bi bil poleg pri rabotah- predrznih komunističnih krajah, tudi pobojih, če kdo misli.O tem mi prepričajte, podučite me o njegovih vilah, prekomerni želji po dragih avtomobilih, jahtah, počitnicah v eksotičnih krajih, če ima kje politično elitistično parkirane svoje otroke...
rojen:2. februarja 1923 v Bohinjski Bistrici, poročen, oče treh otrok, izobrazba:pravna fakulteta v Ljubljani, doktorat znanosti iz pravnih in družbenih ved, izpopolnjevanje v ZDA (Eisenhower exch.Fellowships)poklicna pot:pravnik v različnih vladnih upravnih službah, od leta 1964 profesor za javno upravo do leta 1978, ko je bil odstranjen iz univerze po odločitvi CK KPS zaradi "pomanjkanja moralno-političnih kvalitet" - nato deloval kot politični disident in bil leta 1990 izvoljen v prvi neodvisni demokratični parlament Slovenije kot njegov predsednik - v tej funkciji deloval tudi kot predsednik komisije za pripravo nove slovenske ustave.Avtor vrste knjižnih del s strokovnega področja javne uprave in organizacijskih ved, ter številnih publikacij s političnega področja.
Samo zato se čudim, da jih vse vržete v isti koš. Verjetno je njegov greh po vaše njegova pot na magistrat.
Ker razen minusov ni demantija in protidokazov mi prosim samo razložite razliko med takim osebkom in osebkom, ki je želel v ta vrh pa mu fantje niso dali in se je bil prisiljen, če je hotel parcipitirati na oblasti s svojimi ideali iz mladosti odreči. Res je modrost norost, skače čez ...., a vendarle je bilo leto 1964 še leto, da si moral imeti jajca za izraz svojih stališč.
A ni podobnost in velika razlika v starosti, času dogajanja?