25 min
Nemci so lani izvozili približno dvakrat več avtov kot so jih uvozili, največ so jih prodali Kitajcem
3 ure
Od polnoči nižje cene goriv, najbolj se bosta pocenila dizel in kurilno olje
3 ure
Stanovanjska posojila: katera banka vam zdaj ponuja najnižjo fiksno obrestno mero
4 ure
Razpisanih je pet milijonov evrov za namakalne sisteme
4 ure
Zakaj minister Bojan Kumer nima moči, da bi prestavil zaračunavanje omrežnine po novem 3
5 ur
Misterij donosnosti pokojninskih skladov 3
7 ur
NASVET Kaj morate storiti do 1. julija, da bo Googlova analitika še naprej delala brez težav
7 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
7 ur
Vlaki SŽ vozijo iz Ljubljane v Gradec in iz Ljubljane v Beljak
8 ur
Dobre novice o finančni stabilnosti: kaj pa lahko skrbi banke, njihove delničarje, politike in ljudi?
8 ur
Peking gradi plavajoče jedrske reaktorje za napajanje vojaških baz v Južnokitajskem morju
8 ur
Kako poteka Woodstock kapitalistov Warrena Buffetta
8 ur
Zasebna omrežja 5G kot gonilo razvoja pametne industrije
9 ur
Utrip iz Gornje Radgone
11 ur
Kolumna o vinu: Kaj čaka modro frankinjo v Sloveniji?
11 ur
Kaj prinaša digitalna avtocesta, s katero smo se po besedah predstavnika Darsa uvrstili v vrh Evrope 3
12 ur
Spremembe v delovnih okoljih: kako digitalizirati fleksibilne oblike dela (Oglas)
16 ur
Vloge gospodinjstev februarja krepko navzdol, »krive« so ljudske obveznice
16 ur
Poletje je pred vrati: kje bo največ inšpektorjev, koga in kaj bodo pregledovali 1
16 ur
Koliko je pametna naša industrija in kako bo še pametnejša? (PRO)

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tako bogati, da bergle mečemo stran

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-202494 sporočil: 2.309
[Glavni forum] Tema: Tako bogati, da bergle mečemo stran
[#2356039] 24.03.14 15:02 · odgovor na: anon-49383 (#2355986)
Odgovori   +    1
[janeztomazic]
> [bc123a]
> > [janeztomazic]
> > Važen je odnos do stvari, ki so plačane iz skupne vreče. V zdravstvu je treba začet izdajti račune, da ljudje vidijo da te reči niso zatonj.
> >
> > Koliko zdravil zastara po predalih. itd itd.
> >
> > Važen je odnos
>
> Gotovo. Tudi metanje zdravil na recept v smeti je grozljiva razvada Slovencev.
>
> Ampak vseeno, gledano iz smeri skupne vrece so pa bergle zanemarljiv problem. V mojem fohu se stvari lotis tako, da najprej optimiziras tiste stvari, ki najvec prispevajo k skupni vsoti in potem gres proti manjsim, v skladu s teorijo mejnih padajocih donosov. Glede na to, da bergle dobijo kar se mene tice noro poceni (8.3 EUR, le kdo jih izdela tako poceni?) je bistveno vec vecjih lukenj v sistemu, kot te bergle.

www.gutefrage.net/fr...eckbringen

Če ti berglo predpiše zdravnik, recimo da si starejši in pač sam ne moreš hodit je tvoja, če pa ti jo posodi iz zdravniškega fonda, jo moraš vrnit.

Verjetno zdravnik oceni ali jo boš rabil pet dni ali do konca življenja.

Neverjetno, Nemcem se ne zdi za malo vzet bergle nazaj.
V Avstriji dobis bergle, ce je rabis le za kratek cas na posodo, ce pa jih hoces obdrzati, jih pa moras placati (pred 8 leti so stale 9.- evrov). Jaz jih imam se sedaj, ker sem jih takrat placal. Sem jih se jeseni 2013 uporabil in jih nisem vzel v nasi bolnisnici.

Tisti, ki pa jih rabijo daljsi cas, pa jih tudi v Avstriji dobijo na bolnisko.