Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-16741 sporočil: 3.984
[Endimion]
Nekako ne želiš razumeti.

Razsvetljen absolutist, ali semidemokratični diktator je EDINI način, na katerega lahko v teh deželah reči delujejo kolikor toliko normalno. Prvi primer takega v novejši zggodovini je bil Broz. Pa potem predhodnik Mubaraka Sadat, pa še prej Naser. Danes je tak model Erdogan v Turčiji, ki pa ga cel zahod kar lepo pusti pri miru.. Tudi Asad v Siriji je bil podoben kaliber. Ali pa Ben Ali v Tuniziji. Vse to so države prežete s plemensko mentaliteto, kjer je edina skupna točka, to, da imajo skupno vero, pa še to ne v celoti. Vsako pleme ima neko svojo podvarianto. In vsi ti so vedeli, da v kolikor ne sekularizirajo družbe, se bodo ti postrelili med sabo (se je dogajalo, in se spet dogaja). In vsem je ratalo imet to pod kontrolo... hmm.. dokler je to Zahodu pasalo.
Če ne bi bilo V in Z Nemčije, S in J Koreje, Kitajske in Hong Konga itd. bi vam na te fore evgenike še kdo nasedel, tako bo pa bolj težka. Najlažje je reči, ma ta narod je v fundamente zjeban, pustimo torej ajatolam, kučanom in mencingerjem, da še naprej svobodogovorno perejo možgane folku.
Povej mi, kako je možno, da so te ZDA Mubaraku prodale najmanj 2000 ameriških tankov, plus ostala mašinerija, če pa njegov način tako prekleto sovražijo ha?
Šmenta polenta, jaz sem pa do tega trenutka mislil, da so ZDA nadangelci. Veš še kaj, kar bi bilo dobro deliti s širšim neukim občestvom?
Praviš da si prebivalci Egipta niso želeli bratovščine. Ja koga so pa izvolili? A so bile volitve nelegitimne, morda nelegalne? Se pravi so neki bradati kurci potvorili večinsko voljo prebivalstva? Tukaj nekaj ne štima...
Kaj, a je podkupovanje volivcu prepovedan? A je z donacjo kej narobe, vse je na prostovoln baz, de.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2355568

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[tekavec]
Najlažje je reči, ma ta narod je v fundamente zjeban, pustimo torej ajatolam, kučanom in mencingerjem, da še naprej svobodogovorno perejo možgane folku.
Ta narod je v fundamente zjeban in najboljsa varianta da se ne kolje je prosvetljen absolutisticni diktator. Velja za marsikatero drzavo, na zalost se mi vcasih zdi da tudi za slovenijo.

Evo, rekel sem. Now what?

Strani: 1