Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[tekavec]
> [bc123a]
> > [tekavec]
> > A to je iz dokumentarca o anšlusu Tripolitanie pod pretvezo, da so ZDA le branile entinčne pravice manjšine v tej zgodovinsko gledano od nekdaj ameriški pokrajini? :-)
>
> Ma niti tega niso trdili, samo rekli so da gredo branit tja demokracijo in svobodo, tako kot gredo rusi branit v ukrajino demokracijo in svobodo...

A, to je torej stična točka. In da je Yatsenyuk že desetletja zapiral, posiljeval, mučil, pobijal in vobče kršil človekove pravice tisočem civilistom na Krimu, jelde.
Po tem ko so Americani "osvobajali" in "demokratizirali" Irak, Libijo, Egipt (afganistan tule izvzemam, ker je bila intervencija popolnoma upravicena kot odgovor na 9/11) jim "narod" iz teh drzav demokraticno odgovarja, da bi raje bili pod diktaturo zverniskih diktatorjev, kot pa v demokraciji in svobodi.

Nisem si jaz zmislil tega. Poglej samo egipt.

Lahko mi pa se nastejes obdobja v zgodovini, ko Ukrajina ni bila pod rusko oblastjo. Pa da vidimo, ali je ruska okupacije ukrajine stanje dolgorocne normalnosti, ali ne.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2355392

Strani: 1

anon-16741 sporočil: 3.984
[bc123a]
> [tekavec]
> > [bc123a]
> > > [tekavec]
> > > A to je iz dokumentarca o anšlusu Tripolitanie pod pretvezo, da so ZDA le branile entinčne pravice manjšine v tej zgodovinsko gledano od nekdaj ameriški pokrajini? :-)
> >
> > Ma niti tega niso trdili, samo rekli so da gredo branit tja demokracijo in svobodo, tako kot gredo rusi branit v ukrajino demokracijo in svobodo...
>
> A, to je torej stična točka. In da je Yatsenyuk že desetletja zapiral, posiljeval, mučil, pobijal in vobče kršil človekove pravice tisočem civilistom na Krimu, jelde.

Po tem ko so Americani "osvobajali" in "demokratizirali" Irak, Libijo, Egipt (afganistan tule izvzemam, ker je bila intervencija popolnoma upravicena kot odgovor na 9/11) jim "narod" iz teh drzav demokraticno odgovarja, da bi raje bili pod diktaturo zverniskih diktatorjev, kot pa v demokraciji in svobodi.

Nisem si jaz zmislil tega. Poglej samo egipt.

Lahko mi pa se nastejes obdobja v zgodovini, ko Ukrajina ni bila pod rusko oblastjo. Pa da vidimo, ali je ruska okupacije ukrajine stanje dolgorocne normalnosti, ali ne.
Hočeš reči, da so američani po lansiranju tomahawka v spalnico diktatorja dolžni tudi na novo ometati razdejane sobane, jih prepleskati in na nočni polički pustiti škatlo belgijskih pralin?

Tlačenje Libije, Iraka, Egipta in Ukrajine v isti koš "osvobajanja" je milo rečeno zelo neresno, plus da ne glede na kikse ZDA in zaveznikov ne razumem logike "pa poglej kaj so delali ameri" pri kritiki ruskega početja v Ukrajini.
anon-16741 sporočil: 3.984
[bc123a]
Lahko mi pa se nastejes obdobja v zgodovini, ko Ukrajina ni bila pod rusko oblastjo. Pa da vidimo, ali je ruska okupacije ukrajine stanje dolgorocne normalnosti, ali ne.
Tole ti je pa sploh biser. Kaj si hotel s tem povedati, da jim je od nekdaj dolgoročno vzdržno, da jih nekdo brez vazelina v tazadnjo ali da imajo pač smolo, ker jim to počne gorila?
anon-16741 sporočil: 3.984
[bc123a]
jim "narod" iz teh drzav demokraticno odgovarja, da bi raje bili pod diktaturo zverniskih diktatorjev, kot pa v demokraciji in svobodi.

Nisem si jaz zmislil tega. Poglej samo egipt.
Koliko zares poznaš razmere tam in koliko nabijaš na pamet? Kaj točno bi morale po tvoje ZDA ukreniti, da Muslimanska bratovščina ne bi za sitne pare kupovala svojih kandidatov od ljudi, ki se še podpisati ne znajo, kaj šele, da bi karkoli vedeli o nekih volitvah, jim pa pride prav vsak funt?

Vidim, da imaš resne probleme med razlikovanjem vzroka in posledice, tako kot si to že velikokrat demonstriral na primeru Slovenije (medijski manipulatorji vs zmanipulirana raja).

Strani: 1