Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pikalo bi omejil izredni študij

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-12727 sporočil: 92
Zadnja sprememba: anon-12727 22.03.2014 10:18
Naj raje omeji zahteve po tajnicah z univerzitetno izbrazbo, ter splosno kulturo, da se po srednji pac gre na faks.
Studij naj bo placljiv, ampak naj raje razpisejo stipendije. Na ta nacin se mlade motivira, da studirajo ciljno & koncentrirano, s fokusom na zaposlitev.

Sam sem na koncu vpisal msc studij v angliji, ki sem ga seveda placal. Pa mini zal za noben evro, je bil dobra nalozba - tako v znanje kot renome.

Pustimo ob strani, da mi naziv brez problema priznajo v angliji, nemciji, belgiji, holandiji, itd. Samo v slovenistanu ne, ker jih zanima cas preseden v klopeh, ne pa koncni izdelek...

Mimogrede: vsak oddan izdelek je sel cez anti-plagiatorske sisteme, pa ce je slo za seminarsko ali msc nalogo na koncu. Da o harvard citationu ne govorimo... Slovenski predvsem druzboslovni faksi pogorijo po celi crti.

in to katastrofo od kvalitete, ki mimogrede zadrzuje mlade od trga dela in placevanja socialnih prispevkov, naj zdaj jaz preko davkov financiram iz lastnega zepa? Ni govora...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2354775

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Pikalo bi omejil izredni študij
[#2354893] 22.03.14 14:46 · odgovor na: anon-12727 (#2354775)
Odgovori   +    9
[jakhelzi]
Pustimo ob strani, da mi naziv brez problema priznajo v angliji, nemciji, belgiji, holandiji, itd. Samo v slovenistanu ne, ker jih zanima cas preseden v klopeh, ne pa koncni izdelek...
Mimogrede, v sloveniji mednarodno primerljiv studij ni mozen, ker je izvajanje studija v anglescini prakticno prepovedano. In ker so fakultete vendarle nekako nasle obvoze skozi zakonodajo, so se v novem zakonu o visjem solstvu tole spravili "uredit". Sedaj bodo pogoji za predavanja v tujem jeziku tako ostri, da bo konec se z tisto malo studija v tujem jeziku, kar so ga univerze uvedle.

Zlobiral pa je to oddelek za slovenistiko na filofaksu. Tako da boste znali na prava vrata potrkati s perjem in katranom pod pajsko. In ti klinci imajo vecji vpliv ocitno kot vsi tehniski in naravoslovni faksi skupaj, ki bi radi izvajali studij v tujem jeziku in vabili tuje profesorje.

Aja, v komentarju predloga zakona pise, da morajo biti predavanja v slovenscini, da pa se lahko uporabi "strojno prevajanje". Samo za ilustracijo, kako kuku so klinci iz FF.

Strani: 1