Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek V Sloveniji varljiva varnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-283914 sporočil: 1.021
[Glavni forum] Tema: V Sloveniji varljiva varnost
[#2333392] 18.02.14 08:16
Odgovori   +    26
Zadnja sprememba: anon-283914 18.02.2014 08:20
Mi imamo vsaj dva problema. Prvi so omrežja stricev. Rečmo temu Zemljarič, ker je zadnje dneve tako popularen. (p.s. Ne vem zakaj ga provladni mediji ne dajo na lestvico popularnih ex. politikov - gospodarstvenikov?). In drugo so sindikati. V debati z ljudmi blizu vlade je zadnje dneve slišati samo še eno. Bankrot Slovenije je praktično neizbežen.

Da tukaj ne ugibamo v stilu, menda, govori se, ..., bi prosil Finance, da v stilu Staneta Kovača naredijo neke vrste analizo poslovanja vlade in predikcijo kam nas pelje ta politika. Včeraj sem se sam hitro in površno lotil grobe primerjave plačne politike, kjer se lepo vidi kako plače padajo in ne rastejo. Če bi temu dodal še primerjavo dviga cen potrebščin, bi se videlo kako in koliko nam je padel standard. Sokomentator je omenil padec pobranih davščin, itn. Pri vsej tej euforiji zadolževanja bo moralo kmalu počit. Bo to pred koncem mandata pingvinske vlade? Ali se bomo zapufali ravno zadosti, da ta vlada preživi mandat do konca, nasledniku pa ostane bankrot in zlato fiskalno pravilo? Gustl, bi šlo?

Aja, pa še neki. Zanka okoli Jankovićevega vratu je vse ožja. Ne ostane mu veliko maneverskega prostora. Ali bo sa sinovima zbežal v Srbijo, ali pa bodo združno končali za rešetkami. Naslednja bi lahko bila na vrsti družina Šešok.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2333392

Strani: 1

anon-237381 sporočil: 924
[Glavni forum] Tema: V Sloveniji varljiva varnost
[#2333858] 18.02.14 18:12 · odgovor na: anon-283914 (#2333392)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-237381 18.02.2014 18:16
Tudi sam sem veliko modroval o temu kdaj bo nastopil bankrot oziroma moment, ko si Slovenija ne bo mogla več izposojati.

Leta 11 sem ekstrapoliral podatke in predvidel, da bomo v Q3 2013 na 70% dolg/BDP in predvidel, da bo takrat drek priletel v ventilator. Pa ni, država se zadolžuje, obrestne mere na obveznice, ki so že bile na 7% (znak, da trgi državi ne zaupajo več), so padle na 5.

Prebral sem knjigo Code Red in tam piše, da je moment, ko trgi državi ne zaupajo kot plaz na kupu peska. Če delaš kup peska se ta vsakič podre ob različni višini in drugače. Tudi za države nastopi trenutek, ko jim trgi ne zaupajo različno. Grčija 130%, Irska 100%, Portugalska 100%, Španija 70%.

Francija je OK pri 90%, Italija pri 100%, Japonska pri 240%, USA pri 100% in mi smo zaenkrat še ok pri 70%.

Pri tem tempu imamo 3 leta, da pridemo na 100%.

Strani: 1