Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-202357 sporočil: 1.374
Zadnja sprememba: anon-202357 08.02.2014 07:19
[crt]
lep naslov.

sem se pogovarjal s slovencem, ki je zdaj v penziji, je pa bil poslovno aktiven tako v sloveniji v casu juge kot (tedaj in kasneje) v tujini. vprasal sem ga, kako lahko primerja situacijo recimo obrtnika ali malega podjetja v casu juge ali danes.

pravi -- seveda je takrat bilo boljse.

seveda lahko kdo rece: no, clovek je zdaj malo starejsi in ga daje nostalgija.

pa on to razlozi:

- res je sicer (minus), da so bili privatniki teoreticno razredni sovraznik, cetudi toleriran v obsegu, v kakrsnem so obstajali;
- vendar (plus) ni bila vsaka podrobnost pri izvajanju dejavnosti v 3pm regulirana;
- in se (plus) ni ta mikrosraufarija povrhu vsakih 5 min spremenila;
- in (plus) bilo je manj konkurence (kar sicer malo spomni na prvo alinejo, ampak ajd, tako pac je)

tezko recem, da govori neumnosti. ne vlecem iz tega nekih monumentalnih sklepov, samo pravim.
Delati kakršnekoli primerjave, ki so vezane na "časovno" razliko je absurd.
Če delaš primerjave so smiselne za tekoče (istočasno) obdobje in še to v primerljivih okoljih.(naravnih, kulturnozgodovinskih,...)
In ker se rad primerjam samo z "boljšim", me zanima zakaj gre (recimo) Avstrijcem bolje kot nam??
Vse ostalo so spomini..Tudi jaz se iz JLA spomnim smo "lepih" dogodkov, pa sovražim "vojsko" iz vsega srca....Seveda pa obstajajo tudi "patologi", ki žrejo sebe in okolico samo s "slabim" in celo s tem nabirajo"politične" točke...