Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[denac]
Mater so na začetku neki čudni avto-tipi udarl z minusi.
Dobro je imeti kakšen predsodek. Ne pretirano veliko, ampak predsodek o romunskih avtih pa mora biti. Ne. Raje 10 let starega VW.
Dajte, lobisti za romunske avte! Dajte minuse, če vas tako veseli!
Se strinjam, meni sploh ni blo jasno, ko sem bral prve komentarje in ocene.

Najbolj vesel pa sem onega "nov avto je nov, avti so delani za 4-5 let, po 80.000 se začenjo pizdarije".

Takih rabimo čimveč, pa bo laufalo gospodarstvo, banke, jaz pa bom imel na voljo široko izbiro avtov iz druge, pa tudi tretje roke, ki mi bodo še dolgo odlično služili :-)

Vidno je tudi, kako razmišlja normalen (forumski) potrošnik: "jaz imam ta avto že 10 let, pa nič narobe, imel pa sem tudi onega, pa sama popravila" ali "moja kolegica je kupila to i to, pa sami problemi".

Dečki, obstajajo

TÜV reports: www.anusedcar.com/in...12-8-9/302

Reliability index britanskega zavarovalničarja rabljenih avtov:
www.reliabilityindex.com/

Spritmonitor za porabo: www.spritmonitor.de/

To je samo par strani, kjer se zbirajo res velike statistike z velikih evropskih trgov, v ZDA je pa tega itak še več, samo so drugačni avti razširjeni.

Potem je tukaj še kopica slovenskih (!) forumov, kjer dilerji in bolj specializirani mehaniki znajo ogromno povedat o težavah in radostih določenih modelov izbranih znamk.

Na zadeve je treba gledati statistično in izračunavati stroške, ne pa kaj vozi vaš sosed in koliko ima problemov s tem.

-------------

Pri vseh rabljenih avtih je bila v članku omenjena okvara DPF in EGR... torej tri leta staremu renoju se to kvari - a tej novi dacii, ki ima isti motor, pa bo ta filter deloval do večnosti, ali kako?

Seveda obstaja tudi varianta, da bomo dacio prodali, ko pride ven iz garancije, ampak potem smo pa sploh naredili ubitačen posel. Bi morale pri rabljenem avtu v treh letih crkniti turbina, vse šobe, pa še kak filter, da bi izgubili toliko vrednosti, kot je izgubimo v prvih treh letih novega vozila.