Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-297611 sporočil: 1.622
[finigospod]
Mislim, da se prvič v nečem strinjam z Lukšičem. Ministrska funkcija je politična in povsem nenaravno je, da bi jo prevzel človek, ki ustanavlja svojo stranko, ki seveda ni del koalicije.
Zakaj se ti
e zdi pametno, da je ministrska funkcija politična? SFRJ je ukinila ministrstva leta 1963 in jih nadomestila z zveznimi sekretariati. Političnost je kao izginila in Amerika je to nagradila z dvema milijardama doljarjev pomoči.

Spregledaš, da je večina zmenet, ki se zažirajo v proračun, tam, samo zaradi političnosti takih oslov, kot si sam, ki v tej poltiki nekaj vidiš.

Enfrice.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2315082

Strani: 1

anon-322213 sporočil: 2.025
Ne gre za moje mnenje, da je ministrska funkcija politična, ampak je to dejstvo, ki velja po vsem demokratičnem svetu. Zakaj? Ker ministre direktno nastavlja politika in so v prvi vrsti odgovorni predsedniku vlade, ki je prav tako politična figura.

A ti bi odpravil političnost funkcije po vzoru SFRJ? Gnile tvorbe, ki ni delovala in smo se zato od nje odcepili? Oprosti, ampak, ker si ti mene imenoval osel, ti jaz pravim, da si osel na kvadrat.

Strani: 1